výběr roku

2009


13) 19.10.2009    6:13    Požár - Orlické podhůří Rviště
Po vyhlášení poplachu KOPIS Pardubice jednotka vyjela na ohlášený požár rodinného domku v Orlickém podhůří Rviště. Na místo zásahu jsme přijely součastně s jednotkou HZS Ústí nad Orlicí a zjistily jsme že se jedná o požár části stodoly u rekreační chalupy,která je částečně v rekonstrukci. Jednotka HZS Ústí nasadila vysokotlaký proud na jeho likvidaci a část naší jednotky připravila doplňováni jejich CAS vodou. Druhá část jednotky pomohla s rozebíráním ohořelých trámů a jejich dohašením. Po uhašení se jednotka HZS vrátila na základnu a naše jednotka vyčkala příjezdu majitele aby mu předala místo požáru.
Po předání se naše jednotka vrátila zpět na základnu.
12) 16.10.2009    18:10    Technická pomoc - spadlý strom Rozsocha
KOPIS Pardubice nám vyhlašuje druhý dnešní výjezd a to opět na Rozsochu. Znovu se na cestě z Rozsochy na Seč nachází několik popadaných větví. Po odklizení těchto větví z vozovky se jednotka vrací zpět na základnu.
11) 16.10.2009    5:29    Technická pomoc - spadlý strom Rozsocha
I přes menší technické problémy na našem voze po včerejší dopravní nehodě, znovu vyrážíme na spadlý strom na Rozsochu. Jednotka projela cestu z Rozsochy na Seč a našla pouze jednu spadlou větev. Tu tedy odstranila z vozovky a poté se vrátila zpět na základnu.
10) 15.10.2009    12:07    Technická pomoc - spadlý strom Rozsocha (dopravní nehoda)
Po vyhlášení poplachu jednotka vyjela k odstranění spadlého stromu na Rozsochu. Naše cesta k zásahu však nechtěně skončila již v obci Perná, kde protijedoucí osobní vozidlo nezvládlo zatáčku na mokré vozovce a skončilo pod koly naší CAS 32 Tatra 815. Naštěstí se nehoda u obou posádek obešla bez zranění. Proto jsme vyčkaly příjezdu Policie ČR a po zadokumentování nehody byl zajištěn odtah osobního automobilu a naše vozidlo se vrátilo zpět na základnu.
9) 25.7.2009    19:11    Technická pomoc - spadlý strom Brandýs n/O.
Po vyhlášení poplachu jednotka vyjela do Lázeňské ulice v Brandýse nad Orlicí kde se nacházel strom spadlý na el. vedení. Po příjezdu pracovníka VČE byla odpojena el. energie a následně za pomoci jejich plošiny bylo provedeno rozřezání stromu.
Po odklizení vozovky se jednotka vrátila zpět na základnu.
8) 23.6.2009    11:20    Požár - Choceň
V 11:30 nám byl pomocí SMS zpráv z KOPIS Pardubice vyhlášen poplach na požár bytu v Chocni na ulici Pardubická. Ještě před našim výjezdem jsme byly KOPIS Pardubice informováni že JSDH Choceň požár zvládne, a proto není potřeba naší pomoci.Tudíž jednotka nakonec nikam nevyjížděla.
7) 22.5.2009    16:21    Požár - Sudislav
Po vyhlášení poplachu KOPIS Pardubice jednotka vyjela na nahlášený požár trafostanice mezi Sudislaví a Hrádkem. Při cestě k místu události nám bylo ohlášeno že požár je již lokalizován a naše jednotka není na místě potřeba. Zároveň však byla požádána o odstranění spadlého stromu v Řetové. Proto jednotka s vozidlem CAS 32 pokračovala dál k Řetové kde odstranila spadlý strom přes cestu a poté se vrátila zpět na základnu. Po příjezdu na základnu byla jednotka ještě požádána pracovníky města o odstranění spadlé větve v Hluboké ulici.
Poté se jednotka definitivně vrátila zpět na základnu.
6) 17.5.2009    15:47    Technická pomoc - spadlý strom Řadov
Jednotka vyjela na odstranění spadlého stromu k chatovému táboru Řadov. Po příjezdu bylo provedeno odřezání větví které vadily v průjezdu k táboru. Protože se jednalo o poměrně velký strom, bylo jeho úplné odklizení ponecháno odborné firmě. Poté se naše jednotka vrátila zpět na základnu.
5) 26.4.2009    12:18    Technická pomoc - spadlý strom Perná
Na žádost KOPIS Pardubice jednotka vyjela na odstranění spadlého stromu do Perné. Po příjezdu na místo události bylo provedeno rozřezání a odtažení stromu mimo vozovku. Po následném zametení vozovky se jednotka vrátila zpět na základnu.
4) 21.3.2009    15:17    Požár - garáže v Chocni
Po vyhlášení poplachu KOPIS Pardubice jednotka vyjela na požár garáže a osobního automobilu do Chocně.Po našem příjezdu se zde již nacházela jednotka JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto. Proto byla jednotka ponechána v záloze a poté se vrátila zpět na základnu.
Na místě dále spolupracovaly jednotky JSDH Choceň, HZS Vysoké Mýto, JSDH Vysoké Mýto.
3) 15.3.2009    14:11    Technická pomoc - snesení pacienta Brandýs n/O
Na žádost KOPIS Pardubice jednotka vyjela na náměstí Komenského v Brandýse nad Orlicí, kde vypomohla osádce ZZS Ústí nad Orlicí se snesením pacienta do sanitky. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
2) 6.3.2009    21:37    Požár - Velká Skrovnice
Po vyhlášení poplachu KOPIS Pardubice jednotka vyjela na ohlášený požár do Velké Skrovnice. Po příjezdu na místo události se zde již nacházela jednotka HZS Ústí nad Orlicí, která nám oznámila že se jedná o požár sazí v komínovém tělese. Protože bylo rozhodnuto o samovolném dohoření, byla jednotka ponechána v záloze a poté se vrátila zpět na základnu.
1) 20.2.2009    15:32    Technická pomoc - zapadlé auto Oucmanice
Naše jednotka vyjela na žádost řidiče osobního automobilu, který se po vyhýbání s druhým vozem ocitl v příkopě mezi Brandýsem a Oucmanicemi. Na místě bylo vozidlo pomocí lana vytaženo zpět na vozovku čímž byla zprůjezdněna komunikace a jednotka se poté vrátila zpět na základnu.
nahlasit vypalovani

Výstrahy počasí v ČR

vystrahy

Náš sbor

hasičský sbor

Náhodné foto

náhodný obrázek

Výjezdy 2024

Pro zvětšení mapy klikněte na pravý symbol na horní liště nad mapou

  © SayR 2009-2021