výběr roku

2011


20) 16.12.2011 6:57 Dopravní nehoda - U Říček

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o boční náraz dvou osobních automobilů a na místě již zasahuje lékař ZZS Ústí nad orlicí. Ten nás informoval, že jedna lehce zraněná osoba je již mimo vozidlo a dvě zraněné osoby se nacházejí v druhém vozidle, které bude potřeba vyprostit. Po dojezdu jednotky HZS Ústí nad Orlicí a další sanitky ZZS Ústí nad Orlicí se jednotka HZS pustila do vyprošťování spolujezdce pomocí hydraulického zařízení. Naše jednotka provedla odpojení akumulátoru a pomohla druhému lékaři s vytažením řidičky z vozidla a transportem do sanitky. Po vyproštění obou osob se vyčkávalo příletu LZS Hradec Králové, která si převzala zraněnou řidičku. Proto jsme ještě vypomohli s transportem řidičky do vrtulníku LZS. Po odjezdu sanitek a jednotky HZS bylo místo předáno policii ČR a naše jednotka se konečně mohla vrátit na základnu. Cestou zpět jsme se ještě zastavili u první nehody, kde jsme pomohli vytáhnout vozidlo na vozovku. Poté jsme se už opravdu vrátili zpět na základnu.
 

19) 16.12.2011 5:40 Dopravní nehoda - Dobrá voda

Jednotka vyjela k dopravní nehodě osobního automobilu na silnici za Dobrou Vodou. Po našem příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o náraz osobního automobilu do stromu a na místě již zasahuje jednotka HZS Ústí nad Orlicí a posádka ZZS Ústí nad Orlicí. Po odjezdu posádky ZZS a jednotky HZS prováděla policie ČR zadokumentování nehody a proto naše jednotka prováděla řízení dopravy. Během této činnosti jsme byli projíždějícími řidiči informováni, že asi 1,5 km dál směrem na Ústí se stala další dopravní nehoda dvou osobních automobilů. Proto jsme se pomocí radiostanice spojili s operačním střediskem v Pardubicích, které už o nehodě vědělo, a proto nás tam v 6:57 vyslalo.
 

18) 26.11.2011 8:49 Dopravní nehoda – Seč

Jednotka vyjela k dopravní nehodě mezi Sečí a Rozsochou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o dodávkový automobil, který nezvládl zatáčku a přelétl přes příkop až do pole. Jednotka HZS Ústí nad Orlicí zkoušela vozidlo vytáhnout pomocí navijáku, ale to bylo nad jeho síly. Proto jsme vozidlo pomocí lana zapřáhli za naší CAS 32 a tou bylo vytaženo zpět na silnici. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

17) 17.11.2011 13:18 Požár – Sudislav nad Orlicí

Jednotka vyjela k nahlášenému požáru chaty mezi Sudislaví nad Orlicí a Bezprávím. Jelikož místo zásahu bylo nepřesné, byla jednotka přes radiostanici vyzvána, ať zastaví v obci Sudislav a vyčká upřesnění místa. Za chvíli nás jednotka HZS Ústí nad Orlicí informovala, že se jedná o nahlášené pálení klestí v místní části zvané Luh. Proto jsme byli posláni zpět na základnu.
 

16) 2.11.2011 4:01 Požár – Dvořisko

Jednotka vyjela k požáru lisu do firmy Rieter na Dvořisku. Po našem příjezdu se zde již nacházely jednotky HZS Vysoké Mýto, JSDH Choceň a JSDH Vysoké Mýto. Proto byla naše jednotka ponechána jako záloha pro případné doplňování vodou. Po lokalizaci požáru byla velitelem zásahu jednotka poslána zpět na základnu.
 

15) 10.10.2011 15:01 Dopravní nehoda – „U tří chalup“

Jednotka byla vyslána k dopravní nehodě se zraněním mezi Rozsochou a Sečí. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o nehodu nákladního vozu s osobním vozem. Na místě již zasahovala jednotka HZS Ústí nad Orlicí a posádka ZZS Ústí nad Orlicí která zjistila, že osoba utrpěla zranění neslučitelná s životem. Protože jeden pruh vozovky zůstal volný začala naše jednotka řídit kyvadlovou dopravu v místě nehody. Po příjezdu policie ČR a kriminální policie ČR byla nehoda zadokumentována a poté se začalo s vyprošťováním osoby a osobního automobilu. Pak byly povolány dva automobilové jeřáby, které pomohly vyprostit nákladní automobil zpět na vozovku. Ve 20:20 se jednotka vrátila na základnu.
 

14) 21.9.2011 11:47 Technická pomoc – Brandýs

Jednotka vyjela s DA12 IVECO na nahlášené otevření uzamčených prostor do Dělnické ulice v Brandýse, kde se měla v domě nacházet osoba která při telefonátu na zákaznickou linku zkolabovala. Po našem příjezdu bylo zjištěno že osoba je již v pořádku a sama nám otevřela. Přesto jí posádka ZZS Ústí nad Orlicí převezla na vyšetření. Poté se naše jednotka vrátila na základnu. Na místě dále zasahovala jednotka HZS Ústí nad Orlicí a Policie ČR.
 

13) 9.9.2011 16:30 Technická pomoc - proplach kanalizace

Na žádost majitele domu čp.412 jednotka vyjela na proplach ucpané kanalizace u tohoto domu. Po pročištění potrubí kanalizace se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

12) 5.9.2011 15:48 Požár – Choceň

Jednotka byla vyslána k požáru chaty do Nořínské ulice v Chocni. Při příjezdu na místo události se zde již nacházely jednotky JSDH Choceň, HZS Vysoké Mýto a JSDH Vysoké Mýto které, prováděly hašení chaty dvěma C proudy. Proto byla naše jednotka ponechána v záloze. Po lokalizaci požáru byla naše jednotka poslána zpět na základnu.
 

11) 8.7.2011 17:03 Technická pomoc - spadlý strom Bezpráví

Po vyhlášení poplachu KOPIS Pardubice, jsme vyjeli k odklizení vyvráceného stromu přes cyklostezku na Bezpráví. Po příjezdu na místo události, bylo provedeno rozřezání a následné odklizení stromu z cyklostezky. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

10) 28.6.2011 17:15 Technická pomoc – proplach kanalizace

Na žádost občanů bydlících v činžovním domě čp. 43,44 jednotka vyjela na proplach ucpané kanalizace u tohoto domu. Po pročištění potrubí kanalizace se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

9) 16.6.2011 18:07 Požár - prasečák Rviště

Jednotce byl vyhlášen poplach na požár prasečáku v Orlickém podhůří Rviště.Po příjezdu na místo události se zde již nacházela jednotka HZS Ústí nad Orlicí, která požár lokalizovala. Proto jsme jim vypomohli s dohašováním a zahájili jsme evakuaci prasat ze zakouřeného objektu. Další dva členové v dýchací technice provedli průzkum zakouřené půdy, zda se zde nenacházejí další ohniska. Po předání místa zásahu místní jednotce JSDH Říčky, jsme byli velitelem zásahu odesláni zpět na základnu.
 

8) 1.6.2011 13:51 Technická pomoc – ucpaný potok

Po vyhlášení poplachu jsme vyjeli do Žerotínovy ulice, kde se po přívalovém dešti ucpal tunýlek pod tratí. V důsledku toho došlo k nadzvednutí panelů které zakrývají potok a zaplavení silnice bahnem. Proto jsme pomocí trhacích háků prováděli odklízení naplavenin v tunýlku, aby se potok vrátil do svého koryta. Mezi tím provedly technické služby pomocí UNC nakladače odklizení bahna z vozovky a mi jsme následně pomocí CAS 32 provedli její omytí. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

7) 13.5.2011 11:10 Požár – Choceň

KOPIS Pardubice nám vyhlásil poplach na požár půdy rodinného domu v Chocni, ale jednotka nakonec nikam nevyjela.
 

6) 30.4.2011 14:24 Technická pomoc – mytí komunikace

Jednotka vyjela ke kruhovému objezdu v Brandýse, kde po přívalovém dešti došlo k zaplavení kruhového objezdu a přilehlých ulic bahnem. Proto byly starostou obce povolány také technické služby města, které za pomoci UNC nakladače a traktoru odvážely nánosy bahna pryč z vozovky. Naše jednotka pomocí CAS 32 prováděla následné mytí vozovky a chodníků. Další část jednotky zatím zřídila s PS 12 čerpací stanoviště, z kterého bylo prováděno doplňování CAS 32 a mytí části Žerotínovy ulice s tunýlkem pod tratí. Po dokončení mytí se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

5) 8.4.2011 8:38 Technická pomoc – odchyt stáda krav

KOPIS Pardubice nám vyhlásil poplach na odchyt stáda krav na náměstí v Brandýse nad Orlicí. Po příjezdu bylo zjištěno, že se zde nachází cca 15 kusů krav. Proto jsme se je společně s hlídkou policie ČR snažily zahnat do rohu náměstí, ale krávy se daly znovu na útěk tentokráte směrem do Husovy ulice. Podařilo se je zajistit až v lese ve skále směrem na Kaliště. Zde bylo vyčkáno příjezdu majitele, který si je převzal. Poté se jednotka mohla vrátit na základnu.
 

4) 2.4.2011 14:00 Technická pomoc – mytí komunikace

Na žádost zástupců firmy C.I.E.B. Kahovec, bylo provedeno mytí dvora a přilehlých komunikací v této firmě.
 

3) 13.3.2011 21:13 Technická pomoc – dohašování po pálení klestí

Na žádost tajemníka městského úřadu Brandýs jednotka vyjela k bývalým lázním Salaba, kde se po těžbě dřeva a následném pálení klestí rozhořívalo několik ohnisek po tomto pálení. Proto byl nasazen 1 C proud, pomocí kterého byla ohniska zlikvidována. Potom bylo celé místo důkladně prolito vodou a předáno zástupci majitele. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

2) 15.1.2011 14:53 Technická pomoc - odchyt stáda krav

Po vyhlášení poplachu jsme vyjeli na nahlášený odchyt stáda krav na Bezpráví. Po našem příjezdu na místo události se zde již nacházela jednotka HZS Ústí nad Orlicí, která již měla stádo zahnané na malé louce. Proto jsme jim vypomohli se zabezpečením louky proti úniku stáda. Pak jsme vyčkávali, zda policie ČR zjistí majitele krav. Jelikož se majitele nedařilo najít, byli jsme velitelem zásahu odesláni zpět na základnu.
 

1) 14.1.2011 16:00 Technická pomoc – proplach kanalizace

Na žádost občanů bydlících v činžovním domě čp. 43,44 jednotka vyjela na proplach ucpané kanalizace u tohoto domu. Po pročištění potrubí kanalizace se jednotka vrátila zpět na základnu.
 
nahlasit vypalovani

Výstrahy počasí v ČR

vystrahy

Náš sbor

hasičský sbor

Náhodné foto

náhodný obrázek

Výjezdy 2023

Pro zvětšení mapy klikněte na pravý symbol na horní liště nad mapou

  © SayR 2009-2021