výběr roku

2012


17) 14.11.2012 7:03 Požár - Brandýs nad Orlicí

Jednotka vyjela na požár bytové jednotky v Žerotínově ulici. Po příjezdu na místo události jsme provedli v dýchací technice průzkum silně zakouřeného bytu. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo v dětském pokoji k zahoření hader na akumulačních kamnech. Tento požár jsme zlikvidovali ručním hasicím přístrojem a potom jsme provedli otevření oken, aby mohl být prostor odvětrán přetlakovou ventilací. Po odvětrání bytu bylo zjištěno, že požár se rozšířil i do mezistropního prostoru. Proto musela být část stropu stržena a pomocí vysokotlakého proudu byl prostor uhašen. Pro jistotu byla odkryta i část střechy, aby bylo jisté, že jsou všechna ohniska již zlikvidována. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

16) 9.11.2012 8:45 Technická pomoc – otevření bytu

Jednotka vyjela na otevření bytu v Brandýse nad Orlicí.
 

15) 14.7.2012 14:55 Požár - Choceň

Jednotka vyjela k požáru bytu ve 3 patře panelového domu v Chocni. Při cestě k zásahu jsme dojely do Chocně k poliklinice, kde nám bouchla levá prostřední pneumatika. Velitel pokračoval pěšky na místo zásahu, kde ohlásil veliteli zásahu naše potíže. Po výměně pneumatiky a po dohodě s operačním střediskem jsme se vrátily zpět na základnu.
 

14) 3.7.2012 22:23 Technická pomoc - spadlý strom Brandýs

Po vyhlášení poplachu jednotka vyjela na odstranění spadlého stromu přes cestu mezi Brandýsem a Mostkem. Po příjezdu na místo události, bylo pomocí motorové pily provedeno rozřezání a následné odklizení stromu z vozovky. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

13) 30.6.2012 10:30 Technická pomoc - proplach kanalizace

Na žádost majitele domu čp.69 jednotka vyjela na proplach ucpané kanalizace u tohoto domu. Po pročištění potrubí kanalizace se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

12) 30.6.2012 9:30 Technická pomoc – mytí komunikace

Na žádost firmy C.I.E.B. Kahovec, bylo provedeno mytí dvora v této firmě.
 

11) 3.6.2012 1:39 Požár – Choceň

Jednotka vyjela na nahlášený hustý dým a tekoucí vodu po schodišti panelového domu v Chocni. Po příjezdu na místo zásahu, jsme byli informováni velitelem, že z jednoho bytu uniká voda. Tato voda zřejmě zatekla do rozvaděče a způsobila zakouření. Proto naší pomoci nebylo potřeba a jednotka byla odeslána zpět na základnu.
 

10) 26.5.2012 20:44 Požár – Bezpráví

Jednotka vyjela na nahlášený požár chaty na Bezpráví. Po příjezdu na místo zásahu se zde již nacházela jednotka HZS Ústí nad Orlicí, která nás informovala, že se nejedná o požár chaty, ale hromady dříví a odpadu na dvoře před chatou. Proto naše jednotka nezasahovala a vrátila se zpět na základnu.
 

9) 19.5.2012 22:49 Požár – Vračovice – Orlov

Jednotka vyjela na požár domu do Vračovic – Orlova. Po našem příjezdu jsme začali s doplňováním vody jednotce JSDH Choceň a část členů prováděla na rozkaz velitele zásahu průzkum ve vedlejším domě, zda nedošlo k rozšíření požáru i na něj. Po ukončení průzkumu bylo rozhodnuto, že síly na místě jsou dostačující a naše jednotka byla odeslána zpět na základnu.
 

8) 30.4.2012 20:52 Požár – Mostek (Planý poplach)

Jednotka vyjela na nahlášený požár stromu do Mostku. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že jde o pálení větví na poli. Proto jednotka nezasahovala a vrátila se zpět na základnu.
 

7) 29.4.2012 13:21 Požár lesa - Česká Třebová, Kozlov

Jednotka byla operačním střediskem v Pardubicích vyslána k požáru lesa na „Kozlovském“ kopci v České Třebové. Tam se přímo pod rozhlednou rozhořelo přibližně 1,5 hektaru lesa. Silný vítr rozfoukával plameny a požár se velmi rychle šířil. Po našem příjezdu se zde již nacházelo 5 jednotek, které s ohněm bojovaly. Proto jsme ihned začali s doplňováním vody a následně s její kyvadlovou dopravou z obce Kozlov. Ostatní členové za pomocí lopat pomáhali s rozhrabováním ohnisek. Protože jednotka HZS Litomyšl byla odvolána k jiné události, tak jsme místo ní rozvinuli 1 útočný proud, kterým se skrápěla doutnající místa. Po zhruba 2 hodinách se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

6) 17.3.2012 9:00 Technická pomoc – mytí komunikace

Na žádost firmy C.I.E.B. Kahovec, bylo provedeno mytí dvora a přilehlých komunikací v této firmě.
 

5) 1.3.2012 9:15 Technická pomoc – Brandýs

Jednotka vyjela do Lázeňské ulice v Brandýse, kde provedla umytí vozovky od naplaveného bláta. Po umytí se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

4) 24.2.2012 17:04 Požár – Říčky

Jednotka vyjela na požár sporáku do Orlického podhůří Říčky čp.78. Po příjezdu na místo události se zde již nacházely jednotky HZS Ústí nad Orlicí a JSDH Ústí nad Orlicí, které sporák uhasily hasicím přístrojem. Proto naše jednotka nezasahovala a vrátila se zpět na základnu.
 

3) 22.2.2012 19:55 Požár – Choceň

Jednotka vyjela do Chocně k požáru továrny s bavlnou v ulici T. G. Masaryka. Po příjezdu na místo zásahu se zde již nacházela jednotka JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto, které nás informovaly, že došlo k zahoření stroje na zpracování bavlny. Protože budova, kde se stroj nacházel byla silně zakouřena byla nasazena přetlaková ventilace k jejímu odvětrání. Poté se v dýchací technice začalo s vybíráním doutnající bavlny ze stroje a jejím vyvážením ven na volné prostranství, kde se zkrápěla vodou. Naši členové pomáhali s vyvážením a rozhrabováním bavlny. Další členové poté střídali zasahující hasiče v dýchací technice u vybírání stroje. Po vybrání stroje byla naše jednotka poslána zpět na základnu a na místě zůstala jednotka JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto.
 

2) 15.2.2012 8:07 Požár - Říčky

Jednotka vyjela k nahlášenému požáru komína do Orlického podhůří Říčky čp.101. Po našem příjezdu se zde již nacházela jednotka HZS Ústí nad Orlicí, která nás informovala, že ještě před jejich příjezdem se majiteli podařilo uzavřít topeniště a zregulovat tah komínu čímž došlo k uhašení. Proto jednotky nezasahovaly a vrátily se zpět na základny.
 

1) 3.2.2012 20:39 Požár – Brandýs

Jednotka vyjela na nahlášený požár komínu do Lázeňské ulice čp.79 v Brandýse. Po příjezdu jednotka provedla průzkum komínového tělesa a půdních prostor. Poté byla provedena regulace tahu a topeniště. Nakonec se podařilo komín vyčistit a jednotka se poté vrátila zpět na základnu.
 
nahlasit vypalovani

Výstrahy počasí v ČR

vystrahy

Náš sbor

hasičský sbor

Náhodné foto

náhodný obrázek

Výjezdy 2024

Pro zvětšení mapy klikněte na pravý symbol na horní liště nad mapou

  © SayR 2009-2021