výběr roku

2015


28) 9.12.2015 15:03 Požár - Choceň

Jednotka vyjela na požár bytu v Chocni. Požár byl uhašen ještě před příjezdem jednotek. Proto bylo provedeno odvětrání domu. Poté se jednotky vrátili zpět na základnu.
 

27) 9.12.2015 8:19 Požár - Slatina (planý poplach)

Jednotka vyjela na požár zemědělského objektu do Slatiny u Vysokého Mýta. Vzhledem k tomu, že se v blízkosti nachází sklad zbraní, byl vyhlášen II. požární stupeň a na místo bylo vysláno osm jednotek hasičů. Po dojezdu prvních jednotek na místo, bylo zjištěno, že se jedná o pálení nepořádku mimo areál. Proto naše jednotka byla přes radiostanici informována, že se jedná o planý poplach a může se vrátit zpět na základnu.
 

26) 25.11.2015 Technická pomoc – otevření bytu

Jednotka provedla otevření bytu na sídlišti v Brandýse nad Orlicí.
 

25)24.11.2015 15:00 Technická pomoc – proplach kanalizace

Jednotka vyjela na proplach ucpané kanalizace do Jiskrovy ulice v Brandýse. Po pročištění potrubí kanalizace se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

24) 14.11.2015 15:58 Technická pomoc - spadlý strom Brandýs

Jednotka vyjela ke koupališti v Brandýse, kde byl spadlý strom přes cyklostezku. Po příjezdu na místo jsme strom rozřezali a odklidili mimo cyklostezku. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.
 

23) 29.10.2015 14:50 Technická pomoc – otevření bytu

Jednotka provedla otevření bytu v Žerotínově ulici v Brandýse nad Orlicí.
 

22) 24.10.2015 10:56 Požár – Sudislav

Jednotka vyjela na nahlášený požár lesa mezi Sudislaví a Hrádkem na modré turistické cestě. Po asi 5 minutovém čekání na přejezdu jsme dojeli na začátek lesa za Sudislaví, kde jsme byli přes vysílačku informováni, že jednotka HZS Ústí nad Orlicí je již na místě a naší pomoci není potřeba. Proto se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

21) 19.10.2015 5:45 Technická pomoc – otevření bytu

Jednotka provedla otevření bytu v Žerotínově ulici v Brandýse nad Orlicí.
 

20) 17.10.2015 17:00 Technická pomoc-spadlý strom Mítkov

Jednotka vyjela na cyklostezku směr Mítkov kde se jednalo o spadlý strom. Po příjezdu na místo jsme strom rozřezali a odklidili mimo cyklostezku. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.
 

19) 2.10.2015 5:38 Požár - Dvořisko Autoneum

Jednotka vyjela na Dvořisko do firmy Autoneum CZ s.r.o. k požáru hydraulického lisu. Po našem příjezdu na místě již zasahovali jednotky HZS Vysoké Mýto, SDH Choceň, SDH Vysoké Mýto a podnikoví hasiči IVECO. Protože požár byl uhašen ještě před naším příjezdem, byli jsme společně s jednotkou IVECO ponecháni jako záloha na místě události. Po uhašení se naše jednotka vrátila zpět na základnu.
 

18) 14.9.2015 9:27 Technická pomoc – spadlý strom Olešná

Jednotka vyjela na odklizení stromu spadlého přes silnici u Olešné. Po rozřezání a odklizení stromu mimo vozovku se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

17) 3.9.2015 8:55 Požár - Choceň

Jednotka vyjela na požár haly v areálu bývalého ČKD Choceň. Po příjezdu na místo události se zde nacházela jednotka HZS Vysoké Mýto, která nám sdělila, že došlo k požáru frézy. Požár byl uhašen před naším příjezdem, osmi hasícími přístroji. Jelikož hala byla silně zakouřená bylo rozhodnuto o nasazení druhého přetlakového ventilátoru. Při požáru se dva pracovníci nadýchaly jedovatých zplodin, proto na místo byla povolána posádka ZZS Vysoké Mýto. Po odvětráni zakouřených prostorů se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

16) 2.8.2015 15:45 Dopravní nehoda - Brandýs

Jednotka vyjela k dopravní nehodě na kruhovém objezdu v Brandýse. Po příjezdu na místo události jsme zjistili, že se jedná o osobní automobil, který narazil do sloupu veřejného osvětlení a od něho se odrazil do zdi domu. Zraněný řidič se již nacházel mimo vozidlo, ale byl v šoku, proto jsme provedli před lékařskou první pomoc včetně nasazení krčního límce. Část jednotky provedla protipožární opatření na havarovaném vozidle. Po příjezdu ZZS Ústí nad Orlicí jsme pomohli s naložením řidiče a pro jistotu i spolujezdce do sanitky. Po zadokumentování nehody policii ČR bylo havarované vozidlo naloženo na vůz odtahové služby. Pak jsme společně s jednotkou HZS Ústí nad Orlicí provedly pomocí jejich navijáku stažení poškozeného sloupu veřejného osvětlení, aby neohrožoval svým pádem. Pak jsme ještě vyčkali na příjezd elektrikáře, který zajistil odpojení sloupu od elektřiny. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

15) 29.7.2015 18:30 Požár - Dopravní prostředek - Brandýs

Jednotka vyjela k nahlášenému požáru traktoru s vlekem v Brandýse směr Perná. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k zahoření brzd u traktoru, které jsme zlikvidovali pomocí konve s vodou. Část jednotky prováděla řízení dopravy.Po důkladném ochlazení jednotka doprovodila traktor do obce Perná a poté se vrátila zpět na základnu.
 

14) 21.7.2015 15:18 Požár - Lesní porost Sruby-Hluboká

Jednotka vyjela na požár lesního porostu za Sruby k místní části Hluboká. Po příjezdu na místo události bylo ihned započato doplňování vody do CAS JSDH Choceň. Část jednotky začala se střídáním hasičů u útočných proudů JSDH Choceň a rozhrabováním hrabanky pomocí lopat. Druhá část jednotky začala provádět kyvadlovou dopravu vody z hydrantu na hasičské zbrojnici v Chocni. Zhruba po dvou hodinách bylo naše Iveco posláno zpět do Brandýsa, kde nabralo další čerstvé síly na střídání zasahujících hasičů. Naše Tatra se otočila na hasičárnu v Chocni celkem čtyřikrát čímž přivezla celkem 32800 litrů vody. Kolem 20 hodiny bylo velitelem zásahu rozhodnuto o ukončení zásahu a odeslání jednotek zpět na základny.
 

13) 18.7.2015 21:17 Technická pomoc – spadlý strom Perná

Jednotka vyjela na odklizení stromu spadlého přes silnici mezi Brandýsem a Pernou. Po rozřezání a odklizení 2 stromů mimo vozovku se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

12) 8.7.2015 15:55 Technická pomoc – popadané stromy Kaliště

Jednotka vyjela na Kaliště, kde provedla rozřezání a odklizení několika stromů v okolí farmy. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

11) 8.7.2015 12:02 Technická pomoc – nalomená větev Rozsocha

Jednotka byla znovu vyslána na Horní Rozsochu, kde u jednoho domu kterému v noci odlétlo půl střechy hrozil pád nalomené větve ze vzrostlé lípy na štítovou zeď poškozené střechy. Jelikož tato větev byla zhruba v 10 m výšce bylo rozhodnuto o povolání výškové techniky. Operační středisko nám však sdělilo, že veškerá výšková technika je v terénu tudíž ať se vrátíme na základnu, že událost budou řešit po návratu techniky sami. Proto jsme se vrátili zpět na základnu.
 

10) 8.7.2015 5:51 Technická pomoc – spadlý strom Rozsocha

Jednotka vyjela k spadlému stromu na dům a plynovou přípojku u rodinného domu na Horní Rozsoše. Při cestě k místu události jsme narazili mezi Dolní a Horní Rozsochou na popadané stromy do elektrického vedení. Proto jsme pěšky dorazili na místo zásahu, kde mezitím jinou cestou dorazila jednotka HZS Ústí nad Orlicí. Veliteli zásahu jsme sdělili naší situaci a ten rozhodl, ať vyčkáme příjezdu techniků firmy ČEZ a provedeme zprůjezdnění vozovky. Po jejich příjezdu jsme provedli rozřezání celkem 4 stromů spadlých do drátů. Poté jsme se vydali zpět na základnu, ale cestou z Olešné do Brandýsa jsme narazili na další 5 popadaných stromů, které jsme rozřezali a uklidili mimo vozovku. Pak jsme se konečně vrátili na základnu.
 

9) 12.5.2015 16:26 Požár – Brandýs

Jednotka vyjela k nahlášenému požáru oleje na sporáku do Weisovi ulice v Brandýse. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že majitelka duchapřítomně vyhodila hořící hrnec na balkón. Proto naše jednotka provedla pouze rozebrání digestoře nad sporákem, aby zkontrolovala, zda nedošlo k jejímu zahoření. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

8) 10.5.2015 17:45 Technická pomoc – otevření bytu

Jednotka provedla otevření bytu v Žerotínově ulici v Brandýse nad Orlicí.
 

7) 28.4.2015 14:30 Technická pomoc – otevření bytu

Jednotka provedla otevření bytu na sídlišti v Brandýse nad Orlicí.
 

6) 26.4.2015 17:22 Technická pomoc - snesení pacienta

Jednotka byla vyslána do Smetanovy ulice v Brandýse, kde provedla transport pacienta do sanitky ZZS Ústí nad Orlicí. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

5) 21.4.2015 17:21 Požár lesa - Kaliště

Jednotka vyjela opět mezi Olešnou a Kaliště, kde bylo prováděno pálení. Protože prostor byl již bez dozoru a díky větru se začínal znovu rozhořívat, bylo provedeno uhašení dvou ohnisek, která se začínala nebezpečně šířit. Po uhašení se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

4) 15.4.2015 15:48 Požár paseky – Kaliště

Jednotka vyjela mezi Olešnou a Kaliště, kde bylo prováděno vypalování paseky. Protože se díky zvedajícímu větru začínal oheň z hromad nebezpečně šířit, byla požádána naše jednotka o pomoc. Po uhašení všech ohnisek se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

3) 7.3.2015 9:00 Technická pomoc - mytí komunikace

Na žádost firmy C.I.E.B. Kahovec, bylo provedeno mytí dvora v této firmě.
 

2) 1.3.2015 10:30 Technická pomoc - čerpání vody Brandýs

Jednotka vyjela na žádost firmy Vodohospodářské stavby, s.r.o. Veselí nad Moravou k čerpání vody do nově budované čistírny odpadních vod, kde byla prováděna tlaková zkouška nádrže. Po napuštění nádrže se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

1) 24.2.2015 3:57 Technická pomoc – spadlý strom Brandýs

Jednotka vyjela na odstranění spadlého stromu do zatáčky nad lázněmi směr Mostek. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o dva vzrostlé stromy ležící přes silnici. Proto bylo společně s jednotkou HZS Ústí nad Orlicí zahájeno rozřezávání těchto stromů a jejich odklízení mimo vozovku. Po odklizení a zametení vozovky se jednotka vrátila zpět na základnu.
 
nahlasit vypalovani

Výstrahy počasí v ČR

vystrahy

Náš sbor

hasičský sbor

Náhodné foto

náhodný obrázek

Výjezdy 2024

Pro zvětšení mapy klikněte na pravý symbol na horní liště nad mapou

  © SayR 2009-2021