výběr roku

2016


23) 1.12.2016 11:40 Technická pomoc - Brandýs

Jednotka vyjela na otevření bytu v domě s pečovatelskou službou. Po otevření bytu byla na zemi nalezena nemohoucí osoba při vědomí. Proto jsme přivolali ZZS Ústí nad Orlicí, které jsme pomohli pacientku se zlomeninou krčku transportovat do sanitky. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

22) 5.11.2016 18:35 Požár – Rviště

Jednotka vyjela na hlášený požár kontejnerů do obce Orlické Podhůří – Rviště. Na místo události jsme dojeli současně s jednotkou HZS Ústí nad Orlicí. Na místě jsme zjistili, že se jedná o požár velkokapacitního kontejneru na odpad, který se nacházel pod přístřeškem, proto ho jednotka HZS začala hasit vysokotlakým proudem. Naše jednotka byla ponechána v záloze. Po částečném uhašení jsme pomohli s vytažením kontejneru mimo přístřešek. Po dohašení kontejneru se naše jednotka vrátila zpět na základnu.
 

21) 1.11.2016 3:25 Požár - Dvořisko

Jednotka vyjela na nahlášený požár hospodářského stavení na Dvořisku. Po našem příjezdu na místo události zde již zasahovaly jednotky HZS Vysoké Mýto a JSDH Choceň. Velitel zásahu nás informoval o zahoření popelnice u stodoly, kde došlo k rozšíření na půdní prostory s uskladněným senem. Naše jednotka byla ponechána v záloze na místě události. Po uhašení požáru jsme byli velitelem zásahu požádáni o vyskladnění sena z půdních prostor zasaženého objektu. Poté jsme byli odesláni zpět na základnu.
 

20) 25.10.2016 14:51 Technická pomoc – Spadlý strom Brandýs

Jednotka vyjela na odklizení stromu spadlého přes silnici mezi Brandýsem a Pernou. Po příjezdu na místo události jsme provedli rozřezání a odklizení stromu mimo vozovku. Na místo dorazila také jednotka HZS Ústí nad Orlicí, která nezasahovala. Následně jsme se vrátili na základnu.
 

19) 27.9.2016 18:10 Požár – Rviště

Jednotka vyjela na ohlášený požár lesa cca 5x5m do Orlického Podhůří - Rviště. Po našem příjezdu jsme zjistili, že se opravdu jedná o požár malého rozsahu. Proto jsme rozvinuli jeden C proud, kterým jsme prováděli hašení požářiště. Dále se dostavily jednotky HZS Ústí nad Orlicí a JSDH Ústí nad Orlicí. Po uhašení a důkladné kontrole požářiště jsme se vrátili zpět na základnu.
 

18) 11.8.2016 16:26 Technická pomoc - spadlý strom Brandýs

Jednotka vyjela ke koupališti v Brandýse, kde byl spadlý strom přes cyklostezku. Po příjezdu na místo jsme strom rozřezali a odklidili mimo cyklostezku. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.
 

17) 26.7.2016 17:12 Technická pomoc – spadlý strom

Jednotka vyjela na spadlý strom přes cyklostezku mezi Pernou a Bezprávím. Po příjezdu na místo zásahu jsme pomocí motorové pily provedli rozřezání a odklizení větší větve mimo cyklostezku. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

16) 15.6.2016 6:36 Požár – Mostek

Jednotka vyjela na požár nízké budovy v Mostku. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár dvou včelínů. Na místě se již nacházely jednotky HZS Vysoké Mýto a JSDH Choceň. Po rozhodnutí velitele zásahu jsme začali s doplňováním cisterny JSDH Choceň. Zbytek jednotky prováděl rozhrabování spáleniště pomocí trhacích háků. Poté jednotka HZS Vysoké Mýto zkontrolovala spáleniště pomocí termo kamery. Následně jsme se vrátili zpět na základnu.
 

15) 30.5.2016 14:43 Požár – Choceň

Jednotka vyjela na požár rodinného domu v Ostrovní ulici v Chocni. Po našem příjezdu zde již zasahovaly jednotky JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto. Velitel nás informoval, že došlo k zahoření části obývacího pokoje. Požár byl z větší části uhašen majitelem ještě před příjezdem prvních jednotek. Proto jsme velitelem zásahu byli odesláni zpět na základnu.
 

14) 29.5.2016 18:13 Požár – Choceň

Jednotka vyjela na požár autoservisu v Chocni v bývalém pivovaru. Po našem příjezdu zde již zasahovaly jednotky JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto. Velitel zásahu naši jednotku ponechal v záloze na místě události. Po uhašení požáru jsme byli velitelem zásahu odesláni zpět na základnu.
 

13) 23.5.2016 20:18 Požár - Choceň

Jednotka vyjela na požár nízké budovy do Pelin v Chocni. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že hoří v areálu loděnice choceňských vodáků. Na místě již zasahovaly jednotky JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto, které prováděly hašení hromady dřeva za loděnicí, od které chytla i část skladu. Naše jednotka rozvinula další C proud na střechu loděnice, kde prováděla hašení a ochlazování střešní krytiny. Další dva členové vybaveni dýchací technikou se zapojili do hašení uvnitř skladu. Po uhašení požáru započalo několik členů vodáckého oddílu spolu s hasiči vynášet uskladněné lodě ven. Po vynošení lodí a celkové prohlídce objektu bylo velitelem zásahu rozhodnuto o návratu naší jednotky zpět na základnu.
 

12) 7.5.2016 4:54 Technická pomoc - spadlý strom Brandýs

Jednotka vyjela na odklizení stromu spadlého přes silnici mezi Brandýsem a Pernou. Po příjezdu na místo události jsme provedli rozřezání a odklizení stromu mimo vozovku společně s jednotkou HZS Ústí nad Orlicí. Následně jsme se vrátili na základnu.
 

11) 25.3.2016 16:40 Technická pomoc - otevření vchodových dveří

Jednotka provedla otevření vchodových dveří domu v Husově ulici.
 

10) 17.3.2016 20:30 Technická pomoc – spadlý strom

Jednotka vyjela na spadlý strom přes cyklostezku mezi Pernou a Bezprávím. Po příjezdu na místo zásahu jsme nejdříve pomocí elektrocentrály nasvítili místo zásahu. Následně jsme pomocí motorové pily provedli rozřezání a odklizení stromu mimo cyklostezku. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

9) 1.3.2016 20:02 Požár – Dvořisko Autoneum (planý poplach)

Jednotka vyjela do firmy AUTONEUM na Dvořisko k hlášení elektronického protipožárního systému (EPS). Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach. Následně jsme se vrátili zpět na základnu.
 

8) 21.2.2016 9:29 Požár - Brandýs nad Orlicí

Jednotka vyjela na požár domu v Husově ulici v Brandýse.Po příjezdu na místo zásahu nebylo vidět žádný kouř ani plameny, ale průzkumem bylo zjištěno zahoření v mezistěnách domu. Mezi tím se dostavily jednotky HZS Ústí nad Orlicí a JSDH Choceň. Při rozebírání stěn bylo zjištěno, že zde dochází k plamennému hoření a objekt začíná být silně zakouřen, proto musela být použita dýchací technika a dva vysokotlaké proudy k jejich hašení. Po kompletním rozebrání a uhašení mezistěn se jednotky vrátily zpět na základnu.
 

7) 18.2.2016 17:00 Technická pomoc - mytí komunikace

Jednotka provedla mytí části Lázeňské ulice, Žerotínovy ulice a kruhového objezdu v Brandýse.
 

6) 17.2.2016 10:00 Technická pomoc – otevření bytu

Jednotka provedla otevření bytu na náměstí Komenského.
 

5) 8.2.2016 8:20 Technická pomoc – otevření dveří

Jednotka provedla otevření dveří v Žerotínově ulici v Brandýse.
 

4) 29.1.2016 13:00 Technická pomoc - mytí komunikace

Jednotka provedla mytí části Lázeňské ulice a kruhového objezdu v Brandýse.
 

3) 27.1.2016 6:12 Technická pomoc - zapadlý automobil

Naše jednotka vyjela na vytažení osobního automobilu, který se na zledovatělé silnici ocitl v příkopě u odbočky do Klopot. Na místě bylo vozidlo pomocí lana vytaženo zpět na vozovku a jednotka se poté vrátila zpět na základnu.
 

2) 12.1.2016 18:35 Technická pomoc - snesení pacienta

Jednotka byla vyslána do Žerotínovy ulice v Brandýse, kde provedla transport pacienta do sanitky ZZS Ústí nad Orlicí. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

1) 8.1.2016 15:19 Požár - Choceň

Jednotka vyjela na požár střechy nízké budovy do ulice Husova v Chocni. Po příjezdu na místo události se zde již nacházeli jednotky JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto. Na pokyn velitele zásahu jsme ihned připravili doplňování vody do CAS JSDH Choceň. Následně se dva naši členové vybavili dýchací technikou a byli připraveni pro střídání zasahujících hasičů na půdě domu, kde prováděli rozebírání ohořelé konstrukce střechy. Po kontrole zbytku střechy zda se tam nenacházejí skrytá ohniska, jsme byli velitelem odesláni zpět na základnu.
 
nahlasit vypalovani

Výstrahy počasí v ČR

vystrahy

Náš sbor

hasičský sbor

Náhodné foto

náhodný obrázek

Výjezdy 2023

Pro zvětšení mapy klikněte na pravý symbol na horní liště nad mapou

  © SayR 2009-2021