výběr roku

2017


33) 26.12.2017 10:50 Technická pomoc - Otevření bytu

Jednotka vyjela na otevření bytu do ulice Žerotínova.
 

32) 18.12.2017 14:38 Technická pomoc – spadlý strom

Jednotka vyjela na spadlý strom, který se nacházel cca 300m za Brandýsem směr Olešná. Strom byl pomocí motorové pily rozřezán a odklizen mimo vozovku. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

31) 17.12.2017 17:50 Technická pomoc – zapadlý automobil

Jednotka vyjela na vytažení zapadlého osobního automobilu u odbočky na Orlické Podhůří Říčky. Cestou k zásahu jsme však byli informováni, že vozidlo bylo vytaženo jiným kolem jedoucím vozidlem. Proto jsme se ve Rvištích otočili a vrátili se zpět na základnu.
 

30) 10.12.2017 16:05 Technická pomoc – odstraňování překážek

Jednotka vyjela na spadlý strom mezi Brandýsem a Mostkem. Po příjezdu na místo zásahu bylo provedeno rozřezání a odklizení stromu mimo vozovku. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

29) 8.12.2017 16:40 Ostatní pomoc – Brandýs

Jednotka prováděla odklon dopravy po dobu průvodu městem.
 

28) 6.12.2017 11:47 Technická pomoc - proplach kanalizace

Jednotka vyjela na proplach ucpané kanalizace na sídliště V Zahradách v Brandýse. Po pročištění kanalizace se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

27) 5.12.2017 8:33 Technická pomoc - snesení pacienta

Jednotka byla vyslána do sídliště V Zahradách, kde provedla transport pacienta do sanitky ZZS Ústí nad Orlicí. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

26) 30.11.2017 21:29 Technická pomoc – Spadlý strom Velká Skrovnice

Jednotka byla vyslána na spadlý strom na silnici mezi Rozsochou a Sečí. Ale na uvedeném místě jsme žádný strom nenašli pouze několik menších větviček, proto jsme se otočili a jeli po silnici směr Libchavy ale ani zde jsme žádný strom nenašli. Po domluvě s operačním střediskem jsme se vrátili zpět na základnu.
 

25) 29.10.2017 13:02 Technická pomoc – odstranění stromu

Jednotce byl vyhlášen poplach na spadlý strom na cyklostezce směr Choceň a zároveň na silnici směr Rviště. Proto část jednotky vyjela s CAS 32 směr Perná a zároveň druhá část jednotky vyrazila s DA IVECO směr Choceň. První část jednotky nalezla strom u skal před Pernou, proto provedla rozřezání a odklizení mimo vozovku. Poté projela silnici až do obce Orlické podhůří Rviště a vrátila se zpět na základnu. Druhá část jednotky provedla rozřezání a odklizení větší větve u bývalé Hedvy v Chocni. Při zpáteční cestě jsme preventivně jeli přes Olešnou do Brandýsa, kde jsme v Salabáku našli další dva stromy, které jsme rozřezali a odklidily mimo vozovku. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.
 

24) 28.10.2017 8:08 Technická pomoc – Nalomená větev Brandýs

Jednotka vyjela k nalomené větvi nad cyklostezkou směr Mítkov. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že větev se nachází ve výšce cca 10 m, a proto bylo zažádáno o výškovou techniku HZS Ústí nad Orlicí, která právě zasahovala u další události na silnici směr Mostek. Jednotka zajistila místo a vyčkala na příjezd automobilové plošiny HZS Ústí nad Orlicí. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

23) 23.10.2017 9:17 Technická pomoc - Spadlé stromy Brandýs

Jednotka vyjela opět ke koupališti v Brandýse, kde byly spadlé tři stromy přes cyklostezku. Po příjezdu na místo jsme stromy rozřezali a odklidili mimo cyklostezku. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.
 

22) 18.10.2017 21:52 Požár – Dvořisko Autoneum

Jednotka vyjela na požár lisu do firmy Autoneum Dvořisko. Po našem příjezdu na místo zásahu se zde již nacházely jednotky HZS Vysoké Mýto, JSDH Choceň a JSDH Vysoké Mýto. Velitel zásahu nás informoval, že požár je již lokalizován a proto nebude naší pomoci potřeba. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

21) 16.10.2017 8:05 Dopravní nehoda - směr Mostek

Jednotka vyjela k nahlášené dopravní nehodě směr Mostek. Cestou na Mostek jsme žádnou nehodu nenašli, proto jsme pokračovali až do obce Hemže, kde jsme se otočili a vrátili se zpět do Brandýsa. Cestou jsme potkali jednotku HZS Ústí, která také nic nenašla. Proto jsme vyrazili směr Seč, ale zde se žádná nehoda také nenacházela. Tak jsme vyrazili ještě směr Oucmanice, ale zůstali jsme stát na železničním přejezdu. Proto jsme dál pokračovali pěšky na kopec, kde jsme také nic nenašli, ale při zpáteční cestě jsme našli v zatáčce místo, kde pravděpodobně nějaké vozidlo bylo. To nám potvrdil i pán na zahradě, že tam nějaké vozidlo bylo, ale už ho někdo vytáhl a odjelo. Proto jsme událost překvalifikovali na planý poplach a vrátili se zpět na základny.
 

20) 6.10.2017 6:42 Technická pomoc - Spadlé stromy Brandýs

Jednotka vyjela ke koupališti v Brandýse, kde byly spadlé čtyři stromy přes cyklostezku. Po příjezdu na místo jsme stromy rozřezali a odklidili mimo cyklostezku. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.
 

19) 11.8.2017 1:25 Technická pomoc - Spadlý strom Brandýs

Jednotka vyjela na spadlé větve a stromy mezi Brandýsem a Mostkem. Po příjezdu na místo zásahu bylo provedeno odklizení několika spadlých větví z vozovky. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

18) 3.8.2017 9:40 Technická pomoc – olejová skvrna Brandýs

Jednotka vyjela na likvidaci olejové skvrny v Žerotínově ulici v Brandýse. Po příjezdu na místo události jsme zjistili, že se jedná o uniklý olej z odstaveného motocyklu na parkovišti. Proto byl olej zasypán sorbentem, parkoviště uklizeno a motocykl předán policii ČR. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

17) 24.7.2017 23:05 Technická pomoc - Čerpání vody

Jednotka vyjela na náměstí Komenského v Brandýse na tekoucí vodu z odpadních trubek u kotle. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v kotelně domu se valí proudem voda z umyvadla a trubky. Po chvíli hledání příčiny, bylo zjištěno, že došlo k ucpání odpadní trubky a proud vody se valí z čerpadla, které je umístěno v jímce pod kotlem k odčerpávání prosakující vody. Proto bylo čerpadlo odpojeno ze sítě čímž došlo k zastavení stříkající vody. Následně jsme se pokusili pročistit odpadní trubku. To se ovšem povedlo jen částečně, proto bylo ponecháno čerpadlo vypnuté a majitelce doporučeno zajistit pročištění odpadu odbornou firmou. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

16) 22.7.2017 18:36 Technická pomoc – Čerpání vody

Ihned po návratu z výjezdu č. 15 jsme obdrželi zprávu o zatopené garáži ve Wihanově ulici. Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o nájezd do garáže zatopený asi 50cm vodou. Proto jsme nasadili plovoucí čerpadlo na odčerpání vody a provedli jsme vyčištění odtokového kanálku před garáží. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

15) 22.7.2017 18:02 Technická pomoc – Spadlý strom

Jednotka vyjela z důvodu bouře na spadlý strom v Lázeňské ulici, kvůli kterému byla silnice směrem na Seč neprůjezdná. Po příjezdu jsme provedli rozřezání a odklizení stromu ze silnice. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.
 

14) 20.7.2017 22:15 Technická pomoc - pátrání po pohřešované osobě

Jednotka vyjela na pomoc při pátrání po pohřešovaném seniorovi do Chocně. Po příjezdu na seřadiště, které bylo vytvořeno na louce za zimním stadionem jsme byli informováni, že se pátrá po muži, kterému je přes osmdesát let. Dále se čekalo na příjezd dvou psovodů a dalších posil. Poté nám byli přiděleny pátrací sektory. Náš sektor se nacházel v lese směr Formanka, kde jsme vytvořili rojnici a začali s prohledáváním lesa, které bylo vzhledem k noční době a nepřízni počasí velmi náročné. Zhruba v 0:40 jsme byli přes vysílačku informováni, že muže nalezl psovod se psem Maxem z HZS Pardubického kraje. Muž byl nalezen schoulený v travním porostu, byl podchlazený a dezorientovaný, ale při vědomí a proto byl ihned předán do péče zdravotnické záchranné službě. Proto jsme se vrátili zpět k vozidlům a odjeli na své základny.
 

13) 3.7.2017 17:06 Technická pomoc - spadlý strom Mítkov

Jednotka vyjela na odklizení spadlého stromu přes cyklostezku směr Mítkov. Po příjezdu na místo zásahu bylo pomocí motorové pily provedeno rozřezání a odklizení spadlé větve přes cyklostezku. Po zprůjezdnění cyklostezky se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

12) 26.6.2017 12:16 Technická pomoc - otevření dveří

Jednotka vyjela na místní koupaliště, kde na žádost starosty obce provedla pomocí speciálního nářadí otevření dvou uzamčených dveří. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

11) 7.6.2017 7:39 Požár - Seč

Po návratu z předchozího výjezdu jsme prakticky jen přeskočili do druhého vozu a vyrazili na požár rodinného domu v Seči. Naše jednotka dojela na místo události těsně po JSDH Choceň, která již vytvářela jeden útočný proud, a proto naše jednotka začala ihned vytvářet druhý útočný proud od CAS JSDH Choceň. Zároveň jsme připravili doplňování vody do jejich CAS. Po částečném uhašení garáže jsme přesunuli náš útočný proud po nastavovacím žebříku do podkroví domu. Mezi tím naše CAS byla již bez vody a vyrazila do obce Sudslava, kde provedla doplnění vody pomocí plovoucího čerpadla z místního koupaliště. Na místě zůstal jeden člen s plovoucím čerpadlem, který pak provedl doplnění druhé CAS JSDH Choceň. Po uhašení jsme prováděli střídání hasičů při rozebírání konstrukcí a dohašování skrytých ohnisek. Po úplném dohašení byly jednotky odeslány zpět na základny.
 

10) 7.6.2017 7:26 Technická pomoc - spadlý strom Brandýs

Jednotka vyjela ke koupališti v Brandýse, kde byl spadlý strom přes cyklostezku. Po příjezdu na místo jsme strom rozřezali a odklidili mimo cyklostezku. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.
 

9) 28.4.2017 13:01 Technická pomoc - proplach kanalizace

Jednotka vyjela na proplach ucpané kanalizace do ulice Na Výsluní II v Brandýse nad Orlicí. Po pročištění kanalizace se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

8) 28.4.2017 9:30 Technická pomoc - otevření bytu

Jednotka provedla na žádost MěU otevření bytu na náměstí Komenského.
 

7) 7.4.2017 11:32 Technická pomoc - otevření bytu

Jednotka provedla otevření bytu na sídlišti v Brandýse nad Orlicí.
 

6) 9.3.2017 15:52 Technická pomoc - otevření bytu

Jednotka provedla otevření bytu v Žerotínově ulici v Brandýse nad Orlicí.
 

5) 2.3.2017 16:23 Technická pomoc - spadlý strom

Jednotka vyjela na odklizení spadlého stromu u sokolovny v Brandýse. Po příjezdu na místo události bylo pomocí motorové pily provedeno rozřezání stromu spadlého na kabel elektrického vedení. Po odklizení stromu a vyvázání kabelu na budovu jsme se vrátili zpět na základnu.
 

4) 25.2.2017 9:00 Technická pomoc - mytí komunikace

Na žádost firmy C.I.E.B. Kahovec, bylo provedeno mytí dvora v této firmě.
 

3) 14.2.2017 18:55 Technická pomoc – Brandýs

Jednotka vyjela na vytažení zapadlého nákladní automobil mezi Brandýsem a Sečí. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že nákladní automobil je pravou stranu sjetý v příkopě. Proto byl pomocí ocelového lana a naší CAS vytažen zpět na silnici. Po vytažení se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

2) 11.2.2017 20:30 Technická pomoc – Brandýs

Jednotka vyjela na vytažení osobního vozidla mezi Brandýsem a Sečí. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o spadlý osobní automobil, který se opírá o strom nad údolím. Ve chvíli, kdy bylo auto připraveno na vytažení pomocí naší CAS, projížděl kolem lesácký traktor, který jsme požádali o pomoc při vytažení. Vozidlo bylo pomocí traktoru vytaženo, a proto byla jednotka HZS Ústí nad Orlicí s jeřábem odvolána. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

1) 13.1.2017 18:19 Požár - Brandýs

Jednotka vyjela na požár odsávání do firmy C.I.E.B. v Brandýse. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že došlo k zahoření filtrační jednotky odsávání na svařovně. Proto dva členové v dýchací technice prováděli hašení pomocí čtyř sněhových a jednoho práškového hasicího přístroje a postupné rozebírání filtrů. Z důvodů silného zakouření svařovny byl nasazen přetlakový ventilátor na její odvětrání. Po dojezdu jednotky HZS Ústí nad Orlicí byla provedena kontrola odsávání pomocí termokamery, zda se někde nenacházejí skrytá ohniska. Po odvětrání a kontrole bylo místo předáno zodpovědné osobě z firmy a jednotky se následně vrátily zpět na základny.
 
nahlasit vypalovani

Výstrahy počasí v ČR

vystrahy

Náš sbor

hasičský sbor

Náhodné foto

náhodný obrázek

Výjezdy 2024

Pro zvětšení mapy klikněte na pravý symbol na horní liště nad mapou

  © SayR 2009-2021