výběr roku

2018


28) 31.12.2018 8:10 Dopravní nehoda - Rviště

Jednotka vyjela k dopravní nehodě jednoho OA do Orlického Podhůří - Rvište. Po příjezdu na místo nehody bylo zjištěno že osobní automobil dostal na zledovatělé vozovce smyk a sjel pravou stranou do příkopu, kde narazil do betonové propusti. Ve vozidle cestovala řidička, která byla bez zranění a mimo vozidlo a dále pak spolujezdkyně, která se nacházela stále ve vozidle a stěžovala si na bolest krku a na hrudi. Proto jsme pomohli ZZS Ústí nad Orlicí s nasazením krčního límce, páteřové dlahy a následným transportem do sanitky. Mezi tím HZS Ústí nad Orlicí provedlo protipožární opatření a odpojení autobaterie. Část našich členů prováděla kyvadlové řízení provozu v místě nehody. Po zadokumentování nehody Policii ČR jsme vozidlo vytáhli pomocí navijáku z příkopu zpět na vozovku. Po úklidu vozovky jsme se vrátili zpět na základnu.
 

27) 20.12.2018 13:51 Požár – Choceň

Jednotka vyjela k požáru garáže s motorkou u rodinného domu v Chocni. Po příjezdu na místo události se zde již nacházela jednotka JSDH Choceň, HZS Vysoké Mýto a JSDH Vysoké Mýto. Proto naše jednotka byla ponechána v záloze na místě události. Po uhašení garáže byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.
 

26) 18.11.2018 11:38 Požár - Choceň

Jednotka vyjela na požár výrobních strojů do textilního závodu v Chocni. Po našem příjezdu na místo události se zde již nacházela jednotka JSDH Choceň a HZS Vysoké mýto. Proto jsme velitelem byli prozatím ponecháni v záloze. Po chvíli bylo rozhodnuto o nasazení přetlakového ventilátoru k odvětrání haly. Dva naši členové vybaveni dýchací technikou byli nasazeni na kontrolu potrubí vzduchotechniky, z kterého vyhrabávali zbytky bavlny. Po celkovém odvětrání a kontrole potrubí jsme se vrátili zpět na základnu.
 

25) 16.11.2018 16:58 Technická pomoc - Otevření bytu

Jednotka vyjela na otevření bytu do ulice Žerotínova.
 

24) 16.10.2018 14:13 Technická pomoc – odstranění nebezpečných stavů

Jednotka vyjela do ulice Jiskrova v Brandýse k narušenému plynovému potrubí. Po příjezdu na místo události jsme zjistili, že došlo k poškození potrubí za hlavním uzávěrem do domu, proto byl uzavřen hlavní přívod v budce plynoměru a tím bylo zamezeno dalšímu úniku. Dále jsme vyčkali příjezdu plynařů, kteří vše zkontrolovali a rozhodli, že poškozené potrubí není jejich majetkem a proto si poškozené potrubí musí majitel opravit na vlastní náklady. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

23) 15.10.2018 18:26 Technická pomoc - otevření bytu

Jednotka vyjela k otevření rodinného domu v ulici Smetanova v Brandýse. Po příjezdu na místo zásahu jsme byli informováni rodinnými příslušníky, že v domě se nachází nemohoucí osoba, která komunikuje. Proto jsme provedli pomocí speciálního nářadí otevření dveří domu. Po prohlídce pána a dohodě s rodinnými příslušníky byla pánovi zavolána ZZS. Po dojezdu ZZS Vysoké Mýto jsme pomohli s transportem pána do sanitky. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

22) 5.10.2018 13:49 Technická pomoc – otevření bytu

Jednotka vyjela na sídliště v Brandýse k otevření dveří bytu, za kterými je slyšet nemohoucí osoba. Sousedka, která měla klíče od bytu je, však nemohla použít, protože paní měla klíč zevnitř v zámku. Při pokusu otevřít dveře se podařilo paní doplazit ke dveřím a dosáhnout na kliku, takže se jí podařilo dveře otevřít. Po poodstrčení paní ode dveří se nám podařilo dostat dovnitř a nemohoucí paní prohlédnout zda nemá nějaké zranění. Po zjištění že paní je v pořádku jsme ji transportovali na postel. Paní bylo nabídnuto zavolání ZZS ale to paní odmítla s tím, že je v pořádku a postará se o ni sousedka. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

21) 23.9.2018 22:37 Technická pomoc - Spadlý strom Sudslava

Jednotka vyjela na spadlý strom za obcí Sudslava směrem na Lhoty u Potštejna. Po příjezdu na místo události jsme provedli rozřezání a odklizení stromu ze silnice. Poté jsme byli oznamovatelem informováni, že zhruba o kilometr dál jsou další dva stromy. Proto jsme popojeli k těmto stromům a po jejich rozřezání a odklizení mimo vozovku jsme se vrátili zpět na základnu.
 

20) 1.9.2018 19:16 Dopravní nehoda (železniční) - Brandýs

Jednotka vyjela ke sražené osobě v kolejišti na železničním přejezdu u sjezdovky v Brandýse. Po našem příjezdu na místo události se zde již nacházela policie ČR a ZZS Ústí nad Orlicí, která nám sdělila že osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem. Proto dva členové naší jednotky zabezpečili přejezd a otáčeli cyklisty zpět do Brandýsa. Mezi tím dorazila jednotka HZS Ústí nad Orlicí, JSDH Choceň a SŽDC Česká Třebová, která si místo převzala a rozhodla že na místě stačí ponechat pouze naši jednotku a ostatní se mohou vrátit zpět na základny. Na místo pak ještě dorazila kriminální policie a drážní inspekce kteří zahájili vyšetřování nehody. Proto že se začalo stmívat provedli jsme nasvícení místa pomocí osvětlovacího stožáru a několika ručních svítilen. Po vyšetření nehody a odvezení těla pohřební službou byl obnoven provoz na trati a my jsme se mohli vrátit zpět na základnu.
 

19) 10.8.2018 15:57 Technická pomoc - Brandýs

Jednotka vyjela k likvidaci sršního hnízda do Nádražní ulice v Brandýse. Po příjezdu na místo události jsme zjistili, že v prvním patře budovy Konzum se nachází sršní hnízdo v dutině zdi. Pomocí 4 dílů nastavovacího žebříku a motorového vysavače byla provedena likvidace sršní, které se nacházeli u této dutiny. Pak byla dutina vystříkána insekticidním prostředkem na likvidaci hmyzu. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

18) 7.8.2018 19:27 Technická pomoc – spadlé stromy Brandýs

Jednotka vyjela na odstranění stromů hrozících pádem na cyklostezce mezi vodárnou a pomníkem J. A. Komenského. Po příjezdu na místo události jsme zjistili, že přes cyklostezku jsou nebezpečně nahnuté dva větší stromy. Proto jsme provedli jejich rozřezání a odklizení mimo cyklostezku. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

17) 6.8.2018 8:40 Dopravní nehoda - Brandýs

Jednotka vyjela k dopravní nehodě nákladního automobilu a motorkáře v zatáčce směr Oucmanice. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že nákladní automobil jedoucí do kopce se nevešel s motorkářem do prudké zatáčky a motorkář byl kolem návěsu odhozen do příkopu. Naštěstí měl motorkář pouze lehká zranění a byl v šoku. Proto mu byla poskytnuta před lékařská pomoc a po příjezdu ZZS Ústí nad Orlicí byl předán do jejich péče a převezen na vyšetření do nemocnice. Po zadokumentování policií ČR jsme provedli odvoz havarovaného motocyklu do dvora technických služeb a vrátili se zpět na základnu.
 

16) 5.8.2018 4:42 Technická pomoc - Brandýs

Jednotka vyjela na odstranění včelího roje do rehabilitačního ústavu v Brandýse. Po příjezdu na místo události nám bylo sděleno, že na chodbu v 1. patře rehabilitačního ústavu vlétla část včelího roje. Proto bylo za pomocí motorového vysavače provedena likvidace těchto včel. Po prohlídce 2. patra zaměstnanci ústavu bylo zjištěno že v objektu již další včely nejsou. Poté se jednotka vrátila zpátky na základnu.
 

15) 28.7.2018 16:33 Požár – Velká Skrovnice

Jednotka vyjela na požár strniště do obce Velká Skrovnice. Po našem příjezdu se zde již nacházela jednotka HZS Ústí nad Orlicí, která požár malého rozsahu zlikvidovala. Proto nebylo naší jednotky potřeba a byli jsme posláni zpět na základnu.
 

14) 8.7.2018 17:52 Dopravní nehoda (železniční) - Brandýs

Jednotka vyjela ke sražené osobě v kolejišti ve stanici Brandýs nad Orlicí. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že svědek události stihl osobu strhnout těsně před projíždějícím rychlíkem. Tudíž osoba měla pouze lehká zranění na ruce a byla v šoku. Proto jí byla poskytnuta předlékařská pomoc a po příjezdu ZZS byla předána do jejich péče. Po dojezdu jednotky HZS Ústí nad Orlicí jsme vyčkali na příjezd HZS SŽDC Česká Třebová, které bylo předáno místo zásahu a poté se jednotky vrátily na základnu.
 

13) 6.7.2018 20:36 Požár - Skořenice

Jednotka vyjela k požáru kuchyňské linky v rodinném domě ve Skořenicích. Po našem příjezdu se zde již nacházeli JSDH Skořenice, JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto. Proto byla naše jednotka ponechána v záloze. Požár se ještě před příjezdem první jednotky snažili hasit sousedé pomocí hasicího přístroje při čemž se paní nadýchala kouře. Proto byl paní podán kyslík a náš zdravotník se o ní staral do příjezdu ZZS Ústí nad Orlicí. Po předání paní ZZS jsme byli odesláni zpět na základnu.
 

12) 27.6.2018 8:08 Technická pomoc – spadlý strom Brandýs

Jednotka vyjela do lázeňské ulice v Brandýse ke spadlému stromu. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o strom spadlý přes celou šířku vozovky a dráty elektrického vedení. Protože dráty byly izolované bylo provedeno rozřezání stromu ještě před příjezdem technika VČE. Po odklizení stromu a zametení silnice se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

11) 22.6.2018 18:14 Dopravní nehoda – Oucmanice

Jednotka vyjela k dopravní nehodě dvou osobních automobilů mezi Oucmanicemi a Sudislaví. Při našem příjezdu na místo události se zde již nacházela jednotka HZS Vysoké Mýto, ZZS Ústí nad Orlicí a přistávala LZS Hradec Králové. Velitelem jsme byli informováni že se jedná o čelní střed dvou OA. V jednom vozidle cestovala řidička s dvěma malými dětmi, kteří vyvázli pouze se škrábanci a v druhém vozidle cestovala řidička, která má středně těžká zranění a je potřeba vyprostit. Proto jsme vypomohli s jejím vyproštěním a transportem do sanitky. Mezi tím jsme ještě provedli odpojení akumulátoru u jednoho z vozidel. Lékař LZS rozhodl, že letecký transport pacientky není potřeba, a proto byli všichni 4 zranění transportováni dvěma sanitními vozy. My jsme společně s jednotkou HZS provedli zasypání provozních kapalin sorbentem a vyčkávali jsme příjezdu dopravní policie. Po vyšetření nehody jsme provedli naložení vozidel na auta odtahové služby a konečný úklid vozovky. Poté jsme se vrátili na základnu.
 

10) 8.6.2018 16:11 Dopravní nehoda - „U tří chalup“

Jednotka vyjela k dopravní nehodě mezi Mostkem a Podlesím. Jenže v udaném úseku jsme žádnou nehodu nenašli, proto jsme se v Podlesí otočili a jeli zpět do Mostku. Zde jsme se potkali s jednotkou HZS Vysoké Mýto a dohodli jsme se, že budeme tedy pokračovat směr Rozsocha. Před lesem u Tří chalup jsme konečně nalezli nehodu motorkáře a osobního automobilu, který skončil v lese. Naše jednotka začala s před lékařskou pomocí u zraněného motorkáře. Po dojezdu ZZS Litomyšl jsme pomohli s nasazením krčního límce a vakuové dlahy na levou nohu. Poté byl zafixován do vakuové matrace a naložen do sanitky. V sanitce ještě náš zdravotník vypomáhal se zajištěním pacienta před převozem. Do sanitky byla také naložena ještě řidička osobního vozu s lehkými zraněními. Po zametení vozovky se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

9) 26.5.2018 11:07 Požár – České Libchavy

Jednotka vyjela na požár skládky do Českých Libchav. Po příjezdu na místo zásahu jsme byli velitelem zásahu posláni na druhou stranu skládky pomoci jednotce ze Sopotnice. Jelikož jednotka ze Sopotnice měla velkou CAS bylo rozhodnuto o přepojení jejich dvou útočných proudu na naší CAS a jejich CAS využít na dopravu vody. Dále jsme prováděli střídání za použití dýchacích přístrojů u těchto dvou proudů. Druhá část jednotky s DA byla velitelem poslána zřídit čerpací stanoviště u rybníka v Libchavách. Toto stanoviště po naplnění jedné CAS muselo být zrušeno pro neshody s majitelem rybníka. Proto se DA vrátila zpět na skládku a její členové vypomáhali u střídání na útočných proudech. Vzhledem k velkému teplu a hustému dýmu bylo zasahování na útočných proudech velmi fyzicky náročné a vyžadovalo větší počet zasahujících hasičů. Přes naší CAS proteklo celkem cca 105 000 l vody a 150 l pěnidla, které se přidávalo v malém množství pro zlepšení hasebního účinku. Po rozhrabání skládky těžkou technikou a důkladném prolití vodou se náš úsek podařilo zhruba po 6 hodinách uhasit a proto byla naše jednotka poslána zpět na základnu. Na místě ještě zůstalo několik jednotek na dohašování.
 

8) 24.5.2018 16:30 Technická pomoc – spadlé stromy Brandýs

Jednotka vyjela na spadlé stromy na cyklostezce mezi vodárnou a pomníkem J. A. Komenského. Po příjezdu na místo události jsme zjistili, že přes cyklostezku leží dva větší stromy, které při pádu zničily také sloup veřejného osvětlení. Proto jsme provedli jejich rozřezání a odklizení mimo cyklostezku. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

7) 14.5.2018 13:11 Požár (Taktické cvičení) - Brandýs

Jednotka vyjela na požár v Rehabilitačním ústavu v Brandýse nad Orlicí, který byl námětem taktického cvičení. Jednalo se o požár pokoje v prvním patře budovy, kde se nacházelo celkem 20 osob, které bylo nutno evakuovat ze zasažené části prvního patra. Úkolem naší jednotky byla právě evakuace těchto osob ven před budovu ústavu. Před naším příjezdem personál ústavu již evakuoval několik osob a zbývající osoby jsme evakuovali v dýchacích přístrojích pomocí vyváděcích masek. Ostatní jednotky prováděli natažení útočných proudů jak vnitřkem budovy tak zvenčí pomocí nastavovacího žebříku. Cvičení se zúčastnilo osm hasičských jednotek a to dvě jednotky profesionální ze stanice Vysoké Mýto a Ústí nad Orlicí a dále jednotky dobrovolné z Brandýsa nad Orlicí, Chocně, Vysokého Mýta, Ústí nad Orlicí, Svatého Jiří a Sloupnice.
 

6) 18.4.2018 14:06 Technická pomoc – otevření bytu

Jednotka vyjela na otevření bytu do domu s pečovatelskou službou v Brandýse. Po příjezdu na místo události jsme zjistili, že seniorce se zabouchly dveře od bytu a na sporáku ohřívá jídlo. Ačkoli seniorka měla klíč nedařilo se jí byt otevřít. Nám se za použití větší síly nakonec podařilo byt otevřít a ze sporáku sundat hrnec s připáleným jídlem. Protože v bytě byl silný zápach, otevřeli jsme okna a byt odvětrali. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

5) 9.4.2018 8:08 Technická pomoc - Spadlý strom

Jednotka vyjela na spadlý strom mezi Brandýsem a Pernou. Po příjezdu na místo události jsme společně s jednotkou HZS Ústí nad Orlicí provedli rozřezání a odklizení stromu mimo vozovku. Po zametení vozovky jsme se vrátili zpět na základnu.
 

4) 8.3.2018 11:28 Technická pomoc - Hemže

Jednotka vyjela do obce Hemže k zapadlému nákladnímu autu. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že nákladní automobil je zadními koly v příkopě. Proto byl pomocí tažné tyče vytažen zpět na vozovku. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

3) 6.3.2018 9:32 Dopravní nehoda – Rozsocha

Jednotka vyjela k dopravní nehodě se zraněním mezi Rozsochou a Libchavami. Po našem příjezdu zde již zasahovala jednotka HZS Ústí nad Orlicí společně se ZZS Ústí nad Orlicí. Velitel nás informoval, že jde o nehodu jednoho vozidla na boku a zraněnou řidičku má v péči ZZS. Proto jsme pomohli s odpojením akumulátoru a po zadokumentování Policií ČR jsme pomohli vozidlo převrátit zpět na kola. Poté se naše jednotka vrátila zpět na základnu.
 

2) 30.1.2018 7:55 Technická pomoc – otevření dveří

Jednotka vyjela na otevření dveří v domě s pečovatelskou službou v Brandýse.
 

1) 3.1.2018 18:10 Technická pomoc – spadlý strom

Jednotka vyjela na spadlý strom směr Olešná. Strom byl pomocí motorové pily rozřezán a odklizen mimo vozovku. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 
nahlasit vypalovani

Výstrahy počasí v ČR

vystrahy

Náš sbor

hasičský sbor

Náhodné foto

náhodný obrázek

Výjezdy 2022

Pro zvětšení mapy klikněte na pravý symbol na horní liště nad mapou

  © SayR 2009-2021