výběr roku

2019


16) 23.4.2019 12:43 Požár - Olešná

Jednotka vyjela k požáru lesního porostu na Olešné. Na místě byl vyhlášen II.stupeň požárního poplachu. Velitelem zásahu bylo rozhodnuto o ponechání naší jednotky na místě zásahu do zítřejších ranních hodin. Více info později.
 

15) 11.4.2019 18:48 Požár - Svatý Jiří

Jednotka vyjela k požáru střechy domu do obce Svatý Jiří. Po našem příjezdu se zde již nacházely jednotky JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto, které zřizovaly útočné proudy ze dvora domu. Naší jednotce bylo velitelem zásahu přikázáno vytvořit další útočné proudy z druhé strany domu. Proto jsme vytvořili jeden proud po nastavovacím žebříku z čela domu a další dva proudy ze zahrady. Po propadu střechy jsme i tyto dva proudy přesunuli po žebříkách na půdu domu, kde se provádělo dohašování. Celý zásah byl pro silné zakouření prováděn v dýchací technice. Po uhašení požáru byla provedena redukce sil a část jednotek byla odeslána zpět na svoje základny. My jsme ještě prováděli dohašování skrytých ohnisek a po jejich likvidaci jsme byli také odesláni zpět na základnu.
 

14) 7.4.2019 21:51 Požár - Brandýs

Jednotka vyjela do ulice Tyršova v Brandýse k nahlášenému požáru sazí v komíně. Po příjezdu na místo zásahu jsme provedli odstavení kotle a vybrání komínového tělesa. Po utěsnění průduchů jsme ze střechy prováděli pomocí kominického nářadí strhávání sazí v komíně díky čemuž docházelo k postupnému ustávání hoření. Po dalším vybrání a kontrole komínu ve všech patrech domu jsme průduchy znovu utěsnili a velitel zásahu nařídil majiteli domu kontrolu komínu během noci. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

13) 27.3.2019 5:47 Požár - Orlické podhůří Říčky

Jednotka vyjela k požáru skládky větví do obce Orlické Podhůří Říčky. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru skládky větví a listí na okraji lesa. Proto byl nasazen jeden vysokotlaký proud od naší CAS a druhý od CAS HZS Ústí nad Orlicí. Protože k žádné škodě nedošlo a hašení by vyžadovalo velké množství vody, rozhodl velitel zásahu společně s paní starostkou Orlického Podhůří, že skládka se nechá svévolně dohořet pod kontrolou pracovníka obce. Proto jsme ukončili hasební práce a vrátili se zpět na základnu.
 

12) 23.3.2019 16:03 Požár - Choceň

Naše jednotka byla povolána, k již probíhajícímu požáru garáže v Chocni z důvodu střídání zasahujících hasičů. Po příjezdu na místo události dva naši členové v dýchací technice vystřídali zasahující hasiče při vynášení věcí z garáže a další dva byli připraveni na jejich další střídání. Došlo k vynesení několika tlakových lahví a kanystrů s hořlavinami. Po důkladné prohlídce garáže pomocí termokamery jsme byli velitelem zásahu odesláni zpět na základnu.
 

11) 16.3.2019 4:40 Technická pomoc - Spadlý strom Brandýs

Jednotka vyjela na spadlý strom mezi Brandýsem a Oucmanicemi. Po příjezdu na místo zásahu bylo pomocí motorové pily provedeno rozřezání a odklizení spadlého stromu přes silnici. Po zprůjezdnění vozovky se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

10) 11.3.2019 7:48 Technická pomoc – spadlý strom – Brandýs

A znovu jsme vyjeli na strom tentokráte na cyklostezce směr Mítkov. Po příjezdu na místo jsme provedli rozřezání a odklizení jednoho stromu z cyklostezky. Po odklizení jsme se vrátili zpět na základnu.
 

9) 11.3.2019 1:42 Technická pomoc – spadlé stromy Oucmanice

Při parkování vozidel z předešlých výjezdu nám byl vyhlášen další poplach tentokráte na spadlé stromy mezi Oucmanicemi a Svatým Jiřím. Po příjezdu na místo zásahu jsme provedli rozřezání a odklizení dvou stromu. Po uklizení vozovky jsme se vrátili zpět na základnu.
 

8) 11.3.2019 0:51 Technická pomoc – spadlé stromy směr Mostek

Druhá část jednotky byla vyslána s DA 12 na další spadlé stromy mezi Brandýsem a Mostkem. Jenže na této trase žádné stromy nalezeny nebyly. Proto po upřesnění s KOPISEM jsme vyrazili směr Olešná, kde byly nalezeny také tři stromy a mezi nimi uvězněné osobní vozidlo. Proto jsme provedli jejich rozřezání a odklizení mimo vozovku. Po uklizení vozovky se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

7) 11.3.2019 0:21 Technická pomoc – spadlé stromy Perná

Jednotka vyjela na odstranění stromů mezi Pernou a Orlickým Podhůřím Rrviště. Po příjezdu na místo události jsme provedli rozřezání a odklizení celkem tří stromů. Během odklízení byl vyhlášen poplach i pro druhé vozidlo naší jednotky. Po uklizení vozovky jsme pokračovali dál do obce Rviště, kde jsme pomohli s provizorním zajištěním uvolněné části střechy. Při zpáteční cestě jsme ještě odklidili další strom mezi Pernou a Brandýsem. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.
 

6) 5.3.2019 11:38 Technická pomoc - otevření bytu

Jednotka provedla otevření bytu na sídlišti v Brandýse nad Orlicí.
 

5) 4.3.2019 13:58 Technická pomoc - spadlý strom Brandýs

Jednotka vyjela k odstranění spadlého stromu mezi Brandýsem a Olešnou. Po rozřezání a odklizení spadlého stromu se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

4) 11.2.2019 16:44 Technická pomoc – Brandýs

Jednotka vyjela na odstranění spadlého stromu na cyklostezce u koupaliště v Brandýse. Po příjezdu na místo zásahu bylo pomocí motorové pily provedeno rozřezání a odklizení spadlého stromu přes cyklostezku. Po zprůjezdnění cyklostezky se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

3) 31.1.2019 2:43 Požár - Choceň

Jednotka vyjela k požáru přádelny do Chocně. Po příjezdu na místo zásahu se zde již nacházela jednotka JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto. Velitel zásahu nás informoval, že došlo k zahoření dvou strojů na zpracování bavlny. Proto se čtyři naši členové vybavili dýchací technikou a prováděli střídání hasičů při vybírání bavlny ze strojů a jejím vyvážení ven na volné prostranství, kde se provádělo její dohašování. Dále jsme nasadili přetlakový ventilátor k odvětrávání zasaženého prostoru a vysokotlaký proud k dohašování a chlazení druhého stroje. Po uhašení a kompletním odvětrání haly se naše jednotka vrátila na základnu.
 

2) 14.1.2019 19:46 Dopravní nehoda - Brandýs

Jednotka vyjela k dopravní nehodě čtyř vozidel v kopci směr Mostek. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že na silnici se nachází tři vozidla, která do sebe navzájem ponarážela a jedno vozidlo, které se nachází kousek nad nimi zastavené napříč o obrubník u příkopu. Posádky všech vozidel byli naštěstí bez jakéhokoliv zranění. Jelikož silnice byla extrémně kluzká a nedalo se po ní ani chodit byl přes KOPIS povolán sypač SUS. Proto jeden náš člen šel na kruhový objezd do Brandýsa, kde odkláněl dopravu a druhý šel nahoru na kopec. Toho však vystřídala hlídka Policie ČR, která jela uzavřít dopravu do Mostku. Po příjezdu dopravní Policie ČR jsme provedli nasvícení místa nehody a po jejím zadokumentování jsme odstranili všechna vozidla k jedné straně, aby zde mohl projet sypač a silnici ošetřit. Po nasolení silnice pak mohla všechna vozidla sama odjet a mi se vrátit na základnu.
 

1) 8.1.2019 6:39 Technická pomoc - Brandýs

Jednotka vyjela ke dvěma uvízlým autobusům v kopci směr Mostek. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno že jeden autobus je uvízlý v prudké zatáčce a druhý autobus je nad touto zatáčkou a je opřený o svodidla. Proto hlídka Policie ČR jela uzavřít dopravu do Mostku a jeden náš člen šel na kruhový objezd do Brandýsa, kde také odkláněl dopravu. Přes KOPIS byl povolán také sypač SÚS. Po příjezdu AV 14 z HZS Ústí nad Orlicí jsme pomocí navijáku vytáhli autobus opřený o svodidla, který pak pokračoval v jízdě. Po příjezdu sypače SÚS byl kopec rozsolen a poté vyproštěn i druhý autobus, který také pokračoval dále v jízdě. Poté se jednotky vrátily zpět na základnu.
 
nahlasit vypalovani

Výstrahy počasí v ČR

vystrahy

Náš sbor

hasičský sbor

Náhodné foto

náhodný obrázek

  © SayR 2018