4) 11.2.2019 16:44 Technická pomoc – Brandýs

Jednotka vyjela na odstranění spadlého stromu na cyklostezce u koupaliště v Brandýse. Po příjezdu na místo zásahu bylo pomocí motorové pily provedeno rozřezání a odklizení spadlého stromu přes cyklostezku. Po zprůjezdnění cyklostezky se jednotka vrátila zpět na základnu.

3) 31.1.2019 2:43 Požár - Choceň

Jednotka vyjela k požáru přádelny do Chocně. Po příjezdu na místo zásahu se zde již nacházela jednotka JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto. Velitel zásahu nás informoval, že došlo k zahoření dvou strojů na zpracování bavlny. Proto se čtyři naši členové vybavili dýchací technikou a prováděli střídání hasičů při vybírání bavlny ze strojů a jejím vyvážení ven na volné prostranství, kde se provádělo její dohašování. Dále jsme nasadili přetlakový ventilátor k odvětrávání zasaženého prostoru a vysokotlaký proud k dohašování a chlazení druhého stroje. Po uhašení a kompletním odvětrání haly se naše jednotka vrátila na základnu.

2) 14.1.2019 19:46 Dopravní nehoda - Brandýs

Jednotka vyjela k dopravní nehodě čtyř vozidel v kopci směr Mostek. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že na silnici se nachází tři vozidla, která do sebe navzájem ponarážela a jedno vozidlo, které se nachází kousek nad nimi zastavené napříč o obrubník u příkopu. Posádky všech vozidel byli naštěstí bez jakéhokoliv zranění. Jelikož silnice byla extrémně kluzká a nedalo se po ní ani chodit byl přes KOPIS povolán sypač SUS. Proto jeden náš člen šel na kruhový objezd do Brandýsa, kde odkláněl dopravu a druhý šel nahoru na kopec. Toho však vystřídala hlídka Policie ČR, která jela uzavřít dopravu do Mostku. Po příjezdu dopravní Policie ČR jsme provedli nasvícení místa nehody a po jejím zadokumentování jsme odstranili všechna vozidla k jedné straně, aby zde mohl projet sypač a silnici ošetřit. Po nasolení silnice pak mohla všechna vozidla sama odjet a mi se vrátit na základnu.

1) 8.1.2019 6:39 Technická pomoc - Brandýs

Jednotka vyjela ke dvěma uvízlým autobusům v kopci směr Mostek. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno že jeden autobus je uvízlý v prudké zatáčce a druhý autobus je nad touto zatáčkou a je opřený o svodidla. Proto hlídka Policie ČR jela uzavřít dopravu do Mostku a jeden náš člen šel na kruhový objezd do Brandýsa, kde také odkláněl dopravu. Přes KOPIS byl povolán také sypač SÚS. Po příjezdu AV 14 z HZS Ústí nad Orlicí jsme pomocí navijáku vytáhli autobus opřený o svodidla, který pak pokračoval v jízdě. Po příjezdu sypače SÚS byl kopec rozsolen a poté vyproštěn i druhý autobus, který také pokračoval dále v jízdě. Poté se jednotky vrátily zpět na základnu.

vystrahy