výběr roku

2020


41) 31.12.2020 15:23 Technická pomoc - Brandýs

Jednotka vyjela k otevření uzavřených prostor na náměstí Komenského v Brandýse. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že vchodové dveře nelze otevřít, ale že ze dvora jsou odemčené dveře do domu. Proto jsme pokračovali do přízemí domu, kde byla nalezena na zemi ležící paní při vědomí. Paní jsme zabalili do termofolie a vyčkali příjezdu ZZS. Po příjezdu ZZS jsme pomohli s transportem paní do sanitky. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

40) 29.12.2020 11:05 Technická pomoc - Orlické Podhůří Perná

Jednotka vyjela na odstranění stromu na cyklostezce mezi Pernou a Bezprávím. Po příjezdu na místo provedla jednotka rozřezání a odklizení stromu. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

39) 28.12.2020 21:37 Technická pomoc - Brandýs

Jednotka vyjela k odstranění spadlého stromu mezi Brandýsem a Mostkem. Po příjezdu na místo jsme provedli rozřezání a odklizení stromu z komunikace. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

38) 25.12.2020 14:34 Technická pomoc - Brandýs

Jednotka vyjela k odstranění spadlého stromu na cyklostezce směr Mítkov. Po příjezdu na místo jsme provedli rozřezání a odklizení stromu z cyklostezky. Po odklizení jsme se vrátili zpět na základnu.
 

37) 16.12.2020 11:17 Záchrana osob a zvířat - Brandýs

Jednotka vyjela na náměstí v Brandýse k záchraně uvízlé kočky pod střechou. Po příjezdu na místo události nám majitel kočky sdělil, že již dva dny se ozývá mňoukání za sádrokartonovou zdí v půdní vestavbě. Proto jsme se poklopem dostali nad tuto vestavbu a po odstranění izolace prováděli kontrolu mezistěn v místě, kde se mělo ozývat mňoukání. Bohužel se nám nikde v tomto prostoru nepodařilo kočku nalézt. Proto po dohodě s majitelem jsme v jedné místnosti provedli vyříznutí otvoru v sádrokartonu pro volný vstup do meziprostoru s tím, že majitel se pokusí kočku nalákat pomocí žrádla k tomuto otvoru. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

36) 5.12.2020 15:55 Technická pomoc – Brandýs

Jednotka vyjela ke spadlému stromu v Tyršově ulici v Brandýse. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že došlo k pádu stromu na dřevěný altánek v zahradě mateřské školy. Proto bylo provedeno jeho rozřezání a odstranění ze střechy. Po příjezdu Policie ČR se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

35) 5.12.2020 12:15 Technická pomoc – Sudislav nad Orlicí

Jednotka vyjela na spadlí strom mezi Sudislaví nad Orlicí a Hrádkem. Po příjezdu na místo události jednotka provedla rozřezání a odklizení stromu spadlého přes silnici. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

34) 5.12.2020 11:12 Technická pomoc – Oucmanice

Jednotka vyjela na spadlý strom mezi Oucmanicemi a Svatým Jiřím. Po příjezdu na místo jsme provedli rozřezaní jednoho stromu, který zasahoval do půlky komunikace. Při cestě zpět jsme před Brandýsem narazili na nebezpečně nakloněny strom nad komunikaci, tak jsme provedli jeho pokáceni. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

33) 5.12.2020 9:51 Technická pomoc – Velká Skrovnice

Jednotka vyjela na spadlý strom mezi Rozsochou a Libchavami. Po příjezdu na místo, nám operační středisko oznámilo ze strom před naším příjezdem odstranila hlídka Policie ČR. Při zpáteční cestě jsme odstranili několik špalku z komunikace mezi Pernou a Brandýsem.
 

32) 5.12.2020 8:09 Technická pomoc – Sudislav nad Orlicí

Jednotka vyjela na spadlý strom mezi Sudislaví nad Orlicí a Hrádkem. Po příjezdu na místo události jednotka provedla rozřezání a odklizení celkem 4 stromů spadlých přes silnici. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

31) 5.12.2020 4:05 Technická pomoc – Oucmanice

Jednotka vyjela na spadlý strom mezi Brandýsem a Oucmanicemi. Po příjezdu na místo události jednotka provedla rozřezání a odklizení stromu ze silnice. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

30) 5.12.2020 2:22 Technická pomoc – Brandýs

Jednotka vyjela k spadlému stromu mezi Brandýsem a Olešnou. Po příjezdu na místo události jednotka provedla rozřezání a odklizení stromu z vozovky. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

29) 4.12.2020 21:45 Technická pomoc – Oucmanice

Jednotka vyjela na spadlý strom mezi Brandýsem a Oucmanicemi. Po příjezdu na místo události jednotka provedla rozřezání a odklizení stromu ze silnice. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

28) 4.12.2020 12:05 Technická pomoc – Mostek

Při návratu z předešlé události nás operační středisko vyslalo k nebezpečně nakloněnému stromu přes silnici mezi Brandýsem a Mostkem. Po příjezdu na místo bylo provedeno jeho pokácení a následné odklizení ze silnice. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

27) 4.12.2020 10:58 Technická pomoc – Sudislav nad Orlicí

Jednotka vyjela na spadlí strom mezi Sudislaví nad Orlicí a Hrádkem. Po příjezdu na místo události jednotka provedla rozřezání a odklizení celkem 3 stromů spadlých přes silnici. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

26) 4.12.2020 7:01 Technická pomoc – Oucmanice

Jednotka vyjela na spadlý strom mezi Brandýsem a Oucmanicemi. Po příjezdu na místo události jednotka provedla rozřezání a odklizení stromu ze silnice. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

25)15.11.2020 1:44 Požár- Seč

Jednotka vyjela na požár kontejneru v Seči. Po příjezdu na místo události jsme zjistili že se jedná o požár plechového kontejneru na odpad, který se místní snažili uhasit pomocí ručního hasicího přístroje. Proto jsme nasadili vysokotlaký proud na jeho uhašení. Po příjezdu jednotky HZS Ústí nad Orlicí byla použita termokamera na kontrolu kontejneru. Poté byla část odpadu pomocí kopáčů vyhrabána ven z kontejneru, který byl pak důkladně prolit vodou. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

24) 4.10.2020 11:16 Technická pomoc – Orlické podhůří Bezpráví

Jednotka vyjela k odstranění spadlých stromů na cyklostezce mezi Pernou a Bezprávím. Naše jednotka na této trase žádné stromy nenašla, a proto pokračovala dále po cyklostezce, kde nalezla několik spadlých stromů. Jednotka provedla pomocí motorové pily rozřezání a odklizení stromů z cyklostezky. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

23) 17.9.2020 18:25 Technická pomoc – Orlické podhůří Bezpráví

Jednotka vyjela k odstranění spadlého stromu na cyklostezku mezi Orlické Podhůří – Perná a Bezpráví. Po příjezdu na místo události bylo provedeno rozřezání a odklizení stromu z cyklostezky. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

22) 30.8.2020 18:10 Technická pomoc - Brandýs

Jednotka vyjela na odstranění spadlého stromu na cyklostezce u koupaliště v Brandýse. Po příjezdu na místo zásahu bylo pomocí motorové pily provedeno rozřezání a odklizení spadlého stromu přes cyklostezku. Po zprůjezdnění cyklostezky se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

21) 14.8.2020 13:59 Technická pomoc - Choceň

Jednotka vyjela na čerpání vody do ulice Fibichova v Chocni. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že v suterénu rodinného domu se nachází cca 20 cm vody. Proto bylo nasazeno elektrické kalové čerpadlo na její odčerpání. Pomocí košťat byla voda vyháněna ze všech místností v suterénu k čerpadlu. Po odčerpání vody se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

20) 4.8.2020 9:59 Technická pomoc - Brandýs

Jednotka vyjela do ulice v Lukách v Brandýse na pomoc posádce ZZS Ústí nad Orlicí s transportem pacienta z 1. patra rodinného domu do sanitky.
 

19) 1.8.2020 19:32 Požár - Mostek

Jednotka vyjela k požáru rozvaděče vysokého napětí v Sudličkově Lhotě. Po příjezdu na místo události jsme zjistili že hoří rozvaděč pod transformátorem v místním zemědělském družstvu. Přes KOPIS jsme byli informováni že ČEZ byl vyrozuměn a technik je na cestě proto jsme vyčkávali jeho příjezdu. Po příjezdu JSDH Choceň, HZS Vysoké Mýto a JSDH Mostek rozhodl velitel zásahu, že máme plameny uhasit sněhovým hasicím přístrojem ještě před příjezdem technika. Po jeho dojezdu bylo místo zásahu předáno zástupcům zemědělského družstva a jednotky se vrátily na základny.
 

18) 15.7.2020 0:06 Požár- Choceň

Jednotka vyjela k nahlášenému požáru bytu v Chocni. Po příjezdu na místo zásahu se zde již nacházely jednotky JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto, které nám sdělily že v bytě se nacházejí dvě osoby, které se nadýchaly kouře ze spáleného jídla na sporáku. Proto naše jednotka nezasahovala a vrátila se zpět na základnu.
 

17) 14.7.2020 18:00 Požár - Běstovice

Jednotka vyjela k požáru pole do Běstovice směr Bošín. Po příjezdu na místo události se zde již nacházely jednotky JSDH Choceň, JSDH Běstovice a HZS Vysoké Mýto, které prováděly hašení pole a ochlazování kombajnu. Proto naše jednotka byla ponechána v záloze. Po uhašení pole se jednotky začaly vracet zpět na základny.
 

16) 21.6.2020 13:47 Technická pomoc – Spadlý strom

Jednotka vyjela na odstranění stromů spadlých na cyklostezku mezi vodárnou a pomníkem J. A. Komenského. Po příjezdu na místo události jsme zjistili, že přes cyklostezku leží celkem 3 stromy. Proto jsme provedli jejich rozřezání a odklizení mimo cyklostezku. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

15) 21.6.2020 10:19 Technická pomoc – Spadlý strom

Jednotka vyjela k odstranění spadlé větve zasahující částečně do silnice směr Perná. Po příjezdu na místo byla větev odříznuta a odklizena mimo komunikaci. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

14) 13.6.2020 9:25 Technická pomoc – Brandýs

Jednotka vyjela k spadlému stromu na cyklostezce směr Mítkov. Po příjezdu na místo jsme provedli rozřezání a odklizení jednoho stromu z cyklostezky. Po odklizení jsme se vrátili zpět na základnu.
 

13) 25.4.2020 8:17 Technická pomoc - Brandýs

Jednotka provedla na žádost starosty dezinfekci dětských hřišť, workoutového hřiště, autobusových zastávek a kontejnerových stání na tříděný odpad.
 

12) 5.4.2020 16:32 Požár - Kaliště

Po návratu z předešlého výjezdu při hlášení vozidla zpět do pohotovosti nám byl operačním střediskem nahlášen další výjezd tentokráte mezi Rozsochou a Kalištěm. Po příjezdu na místo události jsme zjistili že se jedná o doutnání několika ohnišť opět po předchozím pálení klestí. Proto bylo několik ohnišť dohašeno jedním vysokotlakým proudem. Po dohašení se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

11) 5.4.2020 14:53 Požár - Olešná

Jednotka vyjela k požáru lesního porostu mezi Olešnou a Kalištěm. Po příjezdu na místo zásahu jsme zjistili že se rozhořeli ohniště po předchozím pálení klestí a hoří na ploše zhruba 40 x 50 m. Proto byl nasazen jeden vysokotlaký proud a jeden C proud se smáčedlem. Poté dorazila jednotka JSDH Choceň, která nasadila také jeden C proud. Jednotka HZS Ústí nad Orlicí provedla doplňování vody do naší CAS. Po uhašení požáru se jednotky HZS Ústí a JSDH Choceň vrátily zpět na základny a naše jednotka zůstala na místě ještě dalších 30 min na dozor, zda se ohniště znovu nerozhoří. Poté se i naše jednotka vrátila zpět na základnu.
 

10) 4.4.2020 18:21 Dopravní nehoda - Mostek

Jednotka vyjela k dopravní nehodě do Husovi ulice v Brandýse. Po příjezdu na místo zásahu jsme byli informováni hlídkou policie ČR, že nehoda se nachází na silnici za Brandýsem směr Mostek. Proto jsme vyrazili směr Mostek, kde jsme nalezli osobní vozidlo čelně naražené do stromu. Na místě se již nacházela dopravní policie ČR, která nás informovala že na místě se nikdo z vozidla nenachází. Naše jednotka provedla protipožární opatření a odpojení akumulátoru u havarovaného vozidla. Po příjezdu HZS Ústí nad Orlicí bylo velitelem zásahu po dohodě s policií ČR rozhodnuto že vozidlo nepřekáží silničnímu provozu, a proto se jednotky mohou vrátit zpět na základny.
 

9) 16.3.2020 10:08 Dopravní nehoda - Mostek

Jednotka vyjela k převrácenému kamionu v obci Mostek. Po příjezdu na místo události jsme společně s jednotkou JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto prováděli za pomoci specializované firmy přeložení 19 tun krmení pro psy. Po přeložení zboží na jiný návěs provedla firma vytažení kamionu zpět na silnici. Poté jsme provedli konečný úklid vozovky a vrátili se zpět na základny.
 

8) 14.3.2020 19:41 Požár - Brandýs (planý poplach)

Jednotka vyjela k nahlášenému požáru porostu za řekou směr Oucmanice. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že se jedná o neohlášené pálení. Proto jednotka nezasahovala a vrátila se zpět na základnu.
 

7) 5.3.2020 16:23 Požár - Němčí

Jednotka vyjela k požáru osobního automobilu do Podlesí Němčí. Na místo události jsme dorazili současně s jednotkou JSDH Ústí nad Orlicí, která sem přejížděla od jiné události. Po příjezdu bylo zjištěno, že došlo k požáru motorového prostoru, který byl převážně zlikvidován pomocí ručního hasicího přístroje. Proto JSDH Ústí pomocí vysokotlakého proudu provedla dohašení. Po uhašení se jednotky JSDH Ústí a HZS Ústí vrátily zpět na základnu a naší jednotce byl nařízen dohled po dobu 30min. zda nedojde k dalšímu rozhoření. Poté se i naše jednotka vrátila zpět na základnu.
 

6) 16.2.2020 19:23 Technická pomoc - Spadlý strom

Jednotka vyjela k odstranění spadlého stromu směrem na Oucmanice. Po příjezdu na místo zásahu bylo provedeno rozřezání a odklizení spadlého stromu z vozovky. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

5) 10.2.2020 18:30 Technická pomoc - Spadlý strom

Jednotka vyjela k odstranění spadlého stromu na cyklostezku mezi Orlické Podhůří – Perná a Bezpráví. Po příjezdu na místo události bylo provedeno rozřezání a odklizení stromu z cyklostezky. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

4)10.2.2020 14:06 Technická pomoc - Spadlý strom

Jednotka vyjela k odstranění spadlého stromu mezi Mostkem a Podlesím Němčí. Po příjezdu na místo zásahu bylo provedeno stažení stromu pomocí navijáku a následné rozřezání a odklizení stromu z vozovky. Při zpáteční cestě byl nalezen ještě jeden strom mezi Olešnou a Brandýsem. Proto i zde jsme provedli rozřezání stromu a jeho odklizení mimo vozovku. Poté se jednotka vrátila na základnu.
 

3) 1.2.2020 16:41 Požár - Choceň (planý poplach)

Jednotka byla vyslána k požáru střechy rekonstruované vily v ulici Pardubická v Chocni. Po našem příjezdu se již na místě nacházely jednotky JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto, které provedly průzkum celého objektu s negativním výsledkem. Proto byla celá událost překvalifikována na planý poplach. Poté se jednotky vrátily zpět na základny.
 

2) 13.1.2020 19:19 Požár - Choceň

Jednotka vyjela k požáru přádelny do Chocně. Po příjezdu na místo zásahu se zde již nacházela jednotka JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto. Velitel zásahu nás informoval, že došlo k zahoření stroje na zpracování bavlny. Proto se čtyři naši členové vybavili dýchací technikou a prováděli střídání hasičů při vybírání bavlny ze stroje a jejím vyvážení ven na volné prostranství, kde se provádělo její dohašování. Dále jsme nasadili přetlakový ventilátor k odvětrávání zasaženého prostoru. Po uhašení a kompletním odvětrání haly se naše jednotka vrátila na základnu.
 

1) 8.1.2020 10:16 Požár - Choceň

Jednotka vyjela k požáru bytu v Chocni. Po příjezdu na místo události se zde již nacházely jednotky JSDH Choceň a HZS Vysoké Mýto, které prováděly hašení kuchyně jednoho z bytů. Proto naše jednotka byla ponechána v záloze na místě události. Po uhašení kuchyně byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.
 
nahlasit vypalovani

Výstrahy počasí v ČR

vystrahy

Náš sbor

hasičský sbor

Náhodné foto

náhodný obrázek

Výjezdy 2024

Pro zvětšení mapy klikněte na pravý symbol na horní liště nad mapou

  © SayR 2009-2021